Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 29 Eylül 2016

ABONE OL

Hedef Esenler’i 2023’e Yetiştirmek

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler Kent Konseyi’nde, ilçede yapılan kentsel dönüşüm çalışmalarıyla Esenler'i 2023'e hazırladıklarını söyledi.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler Kent Konseyi’nde, ilçede yapılan kentsel dönüşüm çalışmalarıyla Esenler’i 2023’e hazırladıklarını söyledi.

Esenler Kent Konseyi’nin 2016 yılı 2. Olağan Genel Kurulu, Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’nde toplandı. Kent Konseyi Başkanı Ömer Çetinkaya başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, ilçedeki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve mahalle muhtarları katıldı. Konuşmalar öncesinde yapılan seçim oylamasıyla Kent Konseyi Başkanı Ömer Çetinkaya yeniden başkan oldu. Komisyon ve yönetim kurulu üyelerinin de belirlendiği konseydeki isimler, 2019 yılında yapılacak seçimlere kadar görev yapacaklar.

HAK VE HAKİKATİN YANINDAYIZ

15 Temmuz darbe girişimini anlatan sinevizyon gösteriminin ardından başlayan konseyde Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu bir konuşma yaptı. Göksu, Esenler’in 15 Temmuz şehitlerini anarak başladığı konuşmasında, “Bu toprakların ve insanlığın vicdanı olarak biz her zaman hak ve hakikatin yanında yer alacağız” dedi.

HEDEF 2023

Esenler’deki kentsel dönüşüm çalışmalarından da söz eden Göksu, “Esenler’de 100 bin konut riskliydi. 5 yılda bunların yaklaşık 25 binini dönüştürdük. 50 bin konutun da askeri alana transferini gerçekleştireceğiz. Geriye kalan 25 bini de yerinde dönüştüreceğiz inşallah. Hedefimiz yeni Esenler’i 2023’e yetiştirmek” dedi.

Toplantı, bazı konsey üyelerinin Esenler’e dair talep ve önerilerini dile getirmesinin ardından sona erdi.

Diğer Haberler