Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 3 Nisan 2018

ABONE OL

Hayvanlarla Hayallerine Kavuştular

Hayvanat bahçesinde birbirinden farklı türdeki hayvanları görmek isteyen Esenlerli çocukların "365 Gün 365 Çocuk 365 Hayal" projesi sayesinde hayalleri gerçek oldu.

Hayvanat bahçesinde birbirinden farklı türdeki hayvanları görmek isteyen Esenlerli çocukların “365 Gün 365 Çocuk 365 Hayal” projesi sayesinde hayalleri gerçek oldu.

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan “365 Gün 365 Çocuk 365 Hayal” projesi ile Esenlerli çocukların hayalleri gerçeğe dönüşüyor. ‘Hayal Kumbarası’nda biriken çocukların hayallerinden bazıları da hayvanat bahçesine gitmek ve birbirinden farklı türdeki hayvanları görmek vardı.

MERAKLI GÖZLERLE HAYVANLARI İNCELEDİLER

Proje kapsamında Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza öncülüğünde 18 çocuk, aileleriyle birlikte Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı’nı ziyaret etti. Güneşli havanın ve temiz doğanın keyfini çıkaran çocuklar, televizyondan gördükleri hayvanları ilk kez canlı görme fırsatı yakaladılar. Çocuklar dünyanın dört bir tarafından gelen 288 farklı hayvan türünü inceleyerek hem hayallerini gerçeğe dönüştürdüler hem de hayvanlar aleminde keyifli bir yolculuğa çıktılar. Aslandan jaguara, maymundan zürafaya kadar pek çok hayvan türünü büyük bir merak ve ilgiyle inceleyen çocuklar, heyecanlı gözlerle ilk defa gördükleri hayvan türlerinin fotoğraflarını çekerek görevlilerden bilgi aldılar.

AT BİNME HAYALİM GERÇEK OLDU

At binme hayali olan çocuklar da ilk kez ata binmenin de heyecanını yaşadılar. En sevdiği hayvanın at olduğunu söyleyen 6’ncı sınıf öğrencisi Esmanur Üray, “Benim 29 tane horozum, 2 kekliğim, 1 tane de tavşanım var, onları çok seviyorum ama en çok atları seviyorum. Hayalim de at binmekti, Esenler Belediyesi bizden hayallerimizi yazmamızı istediğinde at binmek istediğimi yazmıştım. Bugün de bu hayalimi gerçekleştirdim, çok mutluyum” dedi.

Diğer Haberler