Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 17 Şubat 2017

ABONE OL

Hayatımızı Kur’an’a Göre Düzenlemeliyiz

Esenler Son Durak Merkez Camii'nde cami cemaati ile "Kur'an Sohbetleri" gerçekleştiren İlahiyatçı-Yazar Mahmut Toptaş, Müslümanların hayatını ayetlere ve surelere göre düzenlemesi gerektiğini söyledi.

Esenler Son Durak Merkez Camii’nde cami cemaati ile “Kur’an Sohbetleri” gerçekleştiren İlahiyatçı-Yazar Mahmut Toptaş, Müslümanların hayatını ayetlere ve surelere göre düzenlemesi gerektiğini söyledi.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün Esenler Son Durak Merkez Camii’nde düzenlediği “Kur’an Sohbetleri” programında, İlahiyatçı-Yazar Mahmut Toptaş Esenlerli cami cemaati ile bir sohbet gerçekleştirdi.

Müslümanların hayatını Kur’an-ı Kerim’e göre sürdürmesi gerektiğini belirten Toptaş, “Namazımızda okuduğumuz sure ve ayetlerde ne söylendiğini anlamamız gerekiyor. Hayatımızı o surelere göre düzenlememiz gerekiyor. ‘Anlayasınız diye, indirdik.’ deniliyor, Kur’an-ı Kerim’de. Bazı insanlar var ki 85 yaşındadır, 5 vakit namazını kılıyordur; fakat namazda ne söylediğini bilmez. Biz hayatımızı Kur’an’a göre ayarlamalıyız” diye konuştu.

SURELERİN MANASINI ANLATTI

Namaz surelerinin manasını öğrenmek ve bu manaları hayata tatbik etmek amacıyla Fatiha Suresi’nin açıklamasıyla sohbete başlayan Taptaş, Maun Suresi’nin tefsirini de dinleyicilerine aktardı.

Diğer Haberler