Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 7 Mayıs 2012

ABONE OL

Hayatı Değiştirmek Kendi Elimizde

Esenler Belediyesi Konferans Salonu’nda, Genç Ekip ve Gençlik Meclisi işbirliğiyle “Hayatını Değiştir” konulu bir konferans düzenlendi. Konferansta, kişisel gelişimle ilgili çeşitli konularda katılımcılara bilgiler verildi.

Esenler Belediyesi Konferans Salonu’nda, Genç Ekip ve Gençlik Meclisi işbirliğiyle “Hayatını Değiştir” konulu bir konferans düzenlendi. Konferansta, kişisel gelişimle ilgili çeşitli konularda katılımcılara bilgiler verildi. Genç Ekip ve Gençlik Meclisi işbirliğiyle Esenler Belediyesi Konferans Salonu’nda “Hayatını Değiştir” konulu bir konferans düzenlenendi. Konferansta,  gençlere iş hayatında başarılı olmanın ipuçları verildi. Konuşmacılar, hayatı değiştirmenin insanın kendi elinde olduğunu kaydettiler. “Hayatını Değiştir” adıyla düzenlenen konferansta “Kendi Hayatınızın Lideri Olun” konu başlığıyla katılımcıların karşısına ilk olarak çıkan Nurgül Soydaş, iş hayatında farkındalık yaratmanın öneminden bahsederek yaratıcılığın hem bireyi geliştirdiğini, hem de iş hayatında yükselmesi için önemli olduğunun altını çizdi. Soydaş, dünya çapında ün yapmış pek çok insanın başarısındaki sırrın, çok çalışmaktan ve istediğini elde edene kadar karşısına çıkan engeller karşısında yılmadan, azimle yolunda ilerlemekten kaynaklandığını vurguladı. İş hayatında başarılı olmanın yapılan işi sevmekten geçtiğini, hayatın içinden anlattığı hikâyelerle örneklendiren Soydaş, “Bulunduğunuz işte ne kadar çok şey bilir ve deneyim kazanırsanız o kadar çok aranan kişi olursunuz” diyerek, bir iş dalıyla ilgili alınan eğitimle yetinilmemesi ve kişinin devamlı olarak kendisini geliştirmesi gerektiğine dikkati çekti.

İNANDIRICILIĞIN RENGİ MAVİ

Nurgül Soydaş’tan sonra renklerin hayatımızdaki özellikle de iş hayatımızdaki önemine dikkat çekmek için “İş’te Renk” konusu hakkında katılımcılara bilgiler veren Mine Doğru, iş görüşmesine giderken hangi renklerin tercih edilmesi gerektiği hakkında da katılımcılara ipuçları verdi. Kırmızının enerji ve iştah açıcı özelliklerinden dolayı daha çok gıda firmaları ve gençlerin ilgi duyduğu giyim ve spor araba modellerinde kullanıldığını açıkladı. Mavi rengin inandırıcılık özelliğinden dolayı daha çok banka ve acente şirketleri tarafından tercih edildiğini ifade eden Doğru, renklerle ilgili verdiği ilginç bilgilerle konuşmasını tamamladı.

KİŞİSEL ALANA MÜDAHALE MUTSUZLUK SEBEBİ

“Hayatını Değiştir” konu başlığı altında iş hayatında başarılı olmanın yollarıyla ilgili katılımcıları bilgilendiren konuklardan sonuncusu “Beden Dili” hakkında konuşan Mahmuthan Gediz oldu. Beden dili ile ilgili çalışmaların 1900’lü yıllarda başladığını anlatarak konuşmasına başlayan Gediz, beden dilinin iç dünyamızın sesi olduğunu ve sadece insanlarla değil, tüm canlılarla kurulan bir iletişim şekli olduğunu açıkladı. Çeşitli duruş, oturuş, hal ve hareketlerin hangi durumlarda ne anlama geldiğiyle ilgili katılımcılara bilgiler veren Gediz, slayt gösterisi eşliğinde dünya liderlerinin beden dillerini okuyarak içinde bulundukları durumlarda beden dilleriyle aslında ne söylemek istedikleri hakkında yorumlar yaptı. Bireylerin kişisel alanlarına ne kadar müdahale edilirse bireylerin o kadar mutsuz ve huzursuz olacaklarını vurgulayan Gediz, kalabalık şehirlerde yaşayan insanların kişisel alanları kalmadığı için bu kadar asık suratlı ve mutsuz insanlar haline dönüştüklerine dikkat çekerek konuşmasını tamamladı.

Diğer Haberler