Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 22 Aralık 2014

ABONE OL

Hayat Paylaştıkça Güzelleşir

Adıyamanlılar Vakfı'nın 2014-2015 Burs Dağıtım Töreni’ne katılan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu üniversite öğrencilerine, “Hayat, bir başkasıyla paylaştığın zaman güzeldir” dedi.

Adıyamanlılar Vakfı’nın 2014-2015 Burs Dağıtım Töreni’ne katılan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu üniversite öğrencilerine, “Hayat, bir başkasıyla paylaştığın zaman güzeldir” dedi.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Adıyamanlılar Vakfı tarafından düzenlenen 2014 – 2015 yılı Burs Dağıtım Töreni’ne katıldı. Burs alacak öğrenciler ve vakıf üyeleri ile bir araya gelen Başkan Göksu, düzenlenen etkinliğin önemine dikkat çekti.

ÖNEMLİ OLAN TANIŞMANIZ

Törende konuşan Başkan Göksu, “Bugün burada siz değerli öğrencileri toplamadan banka hesaplarınıza burslarınızı yatırabilirlerdi. Bunu yapmak daha kolay ama burada asıl önemli olan o bursları veren ağabeylerinizle, büyüklerinizle tanışmanız, kaynaşmanızdır. Onlar da çok büyük fedakârlıklarla bu işleri yaparak bugün sizler için bu organizasyonu düzenliyorlar. Sizler de bu güzellikleri yerinde görerek yaşayın ve ileride onlar gibi büyük insanlar olun” dedi.

KIYMET BİLİN

Üniversite okumanın çok önemli olduğunu ancak bundan daha önemlisinin vatanına ve milletine hayırlı bir evlat olabilmek olduğunu ifade eden Göksu, “Üniversiteyi bitirdiğinizde iş bulacaksınız, çalışacaksınız. Her zaman doğduğunuz ve doyduğunuz yerin kıymetini iyi bilin. Vatanına sahip çıkan, milletine hayırlı bireyler olun. İleride sizler de bugün size burs sağlayan ağabeyleriniz gibi sizden sonra gelen kardeşlerinize destek olun. Hayatın zorlu şartlarını bilerek kardeşlerinize o zorlukları aşmakta yardımcı olun” şeklinde konuştu.

PAYLAŞTIĞINIZ ZAMAN GÜZELDİR

“Dünyanın en iyi insanı veya en çalışkan insanı olabilirsiniz ama toplum içerisinde edindiğiniz hayat tecrübeniz yoksa arzu ettiğiniz hedefe kavuşamayabilirsiniz” diyen Göksu daha sonra özetle şunları söyledi: “Hayat, bir başkasıyla paylaştığın zaman güzeldir. Bu tür toplantılar vesilesiyle hayatınıza kazandıracağınız dost ve arkadaşlık gelecekte hayatınız kaderini bile değiştirmesine vesile olacaktır. Biz bu vakıfta sizlere sadece burs vermekle yetinmiyoruz. Aynı zamanda sizlere hayatın önemini de kazandırıyoruz. Adıyamanlı genç kardeşlerime düşen en önemli görev, bu gizemli şehrin değerini anlamakla birilikte yıllardır anne ve baba şefkati gösteren vakfımızın değerini iyi bilmeleri ve anlamalarıdır. Sizleri buraya aydan aya burs vermek için çağırmıyoruz. Aynı zamanda gelecekte o doğduğunuz topraklara ve sizden sonraki nesle vefa borcunuzu ödemeniz için sahip çıkıyoruz. Aksi hâlde görevinizi tam anlamıyla ifa etmiş olamazsınız. Çünkü bu ülkenin istikbali sizin elinizdedir. Bir insanın itibarı neyse o ülkenin itibarı da odur.”

Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ömer Özkartal ise bir önceki burs toplantısında bursiyer öğrencilerden Sümeyye Tuğ’un vakıf yöneticilerine hitaben kaleme aldığı duygu yüklü mektubu anımsatarak, “Her öğrencimizin birer Sümeyye gibi olmasını arzu ediyoruz. Sümeyye kardeşimizin bu düşünceleri para ile ne alınır ne de satılır. Biz sizleri buraya sadece burs vermek için çağırmıyoruz. Aynı zamanda değerli ve saygın insanlarımızın güzel düşüncelerinden de istifade edeceğinizi düşünerek sizleri çağırıyoruz. Bu tür bilgiler geleceğiniz için son derece önemlidir” dedi.

Diğer Haberler