Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 17 Ocak 2017

ABONE OL

Hayat Kurtarmak Esenler’in Kanında Var

Esenler Belediyesi, kış aylarında azalan kan bağışını miktarının artması için "Esenler'in damarındaki kan ülkesi için akar" sloganıyla yeni bir kampanya başlatıyor.

Esenler Belediyesi, kış aylarında azalan kan bağışını miktarının artması için “Esenler’in damarındaki kan ülkesi için akar” sloganıyla yeni bir kampanya başlatıyor.

Her türlü milli meselede asil bir duruş sergileyen Esenler halkı, Kızalay’a kan temini konusunda da büyük bir duyarlılık göstermeye hazırlanıyor. Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın kış aylarında kan bağışındaki azalmaya dikkat çekmesi üzerine Esenler Belediyesi harekete geçti.

ESENLER’İN DAMARINDAKİ KAN ÜLKESİ İÇİN AKAR

İstanbul’da kan bağışı rekorunu elinde bulunduran Esenler Belediyesi, kış aylarında azalan kan bağışını miktarının artması için şimdi de “Esenler’in Damarındaki Kan Ülkesi İçin Akar” sloganıyla yeni bir kan bağışı kampanyası başlatıyor.

KAN BAĞIŞI KAMPANYASI 5 GÜN SÜRECEK

Esenler Belediyesi’nin Kızılay İstanbul Şubesi ve Esenler Kaymakamlığı ile birlikte düzenlediği kampanya, 18 Ocak 2017 Çarşamba günü saat 10.30’da Esenler Dörtyol Meydanı’nda başlayacak. Kan bağışı kampanyasının açılış programına, Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Kızılay İstanbul İl Başkanı İlhami Yıldırım, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri de katılacak.

Kampanyanın açılışında Esenler Kaymakamlığı, Esenler Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü gibi tüm kamu kurumlarının personeli ile siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının üyeleri de kan vererek destek olacaklar.

BAŞKAN GÖKSU’DAN ESENLER’E KAN BAĞIŞI ÇAĞRISI

“Hayat kurtarmak senin kanında var” diyerek tüm Esenler’i kan bağışında bulunmaya davet eden Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Kan, sadece insan tarafından üretiliyor. Ne kadar paranız, ne kadar gücünüz olursa olsun bir damla kanı üretemiyorsunuz. Bu açıdan insanımızın bu kadar değerli cevherini bir başka insanla paylaşması, insanlık adına onur duyabileceği en güzel şeylerden biridir” dedi.

Esenler halkı, kampanya kapsamında 22 Ocak 2017 Pazar akşamına kadar, Esenler Dörtyol Meydanı’nda kurulacak çadırlarda kan bağışında bulunabilecek.

Diğer Haberler