Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 16 Mayıs 2016

ABONE OL

Havaalanı’nda Geri Sayım Başladı

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Emlak Konut GYO A.Ş. Genel Müdürü Murat Kurum ile birlikte Türkiye'nin ilk kentsel dönüşüm projesi olan Esenler Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Konutları'nda incelemelerde bulundu.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Emlak Konut GYO A.Ş. Genel Müdürü Murat Kurum ile birlikte Türkiye’nin ilk kentsel dönüşüm projesi olan Esenler Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Konutları’nda incelemelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 5 Ekim 2012 tarihinde kentsel dönüşüm seferberliğini başlattığı Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nde hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. 30 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hak sahiplerine anahtarların teslim edileceği projede binlerce işçi, dur-durak bilmeden çalışıyor.

BAŞKAN GÖKSU PROJEYİ GEZDİ

Türkiye’nin ilk kentsel dönüşüm projesi olan Esenler Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Konutları’ndaki çalışmaları Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da yerinde inceledi. Emlak Konut GYO A.Ş. Genel Müdürü Murat Kurum ile birlikte proje alanını gezen Başkan Göksu’ya çalışmalar hakkında bilgi verildi.

“BİZE DUYULAN GÜVENİ BOŞA ÇIKARMADIK”

Anahtar ve tapu teslim töreni ile ilgili her türlü hazırlığın tamamlandığını ifade eden Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Cumhurbaşkanımız bize güvenerek 2012 yılında kentsel dönüşüm seferberliğini bu mahallemizden başlatmıştı. Elhamdülillah biz de Cumhurbaşkanımızı mahcup etmedik. Konutları tamamladık ve bugün teslim noktasına geldik. 30 Mayıs 2016 tarihinde saat 14.00’te tüm vatandaşlarımızı, 6306 Sayılı Yasa kapsamında Türkiye’nin ilk kentsel dönüşüm konutlarının teslim töreni için Esenler’e davet ediyorum” dedi.

2 BİN 373 KONUT VE 55 İŞYERİ İNŞA EDİLDİ

Esenler Belediyesi’nin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile ortaklaşa yürüttüğü ve inşaatını Emlak Konut GYO’nun üstlendiği Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 2 bin 373 konut ve 55 işyeri inşa edildi. 72 bin metrekarelik alanda inşa edilen Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Konutları için toplam 760 milyon TL. yatırım yapıldı. Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Konutları’nda hak sahipleri için yapılan 1403 konut ve 32 işyerinin kura çekimleri 31 Mart 2016 tarihinde yapılmıştı.

Diğer Haberler