Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 1 Nisan 2016

ABONE OL

Havaalanı Konutları’nda Kuralar Çekildi

Türkiye'nin ilk kentsel dönüşüm projesi Esenler Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Konutları'nda hak sahipleri konutlarına kavuştu. 2 gün süren kura çekimlerinde bin 403 konut ve 32 işyerinin sahipleri belirlendi.

Türkiye’nin ilk kentsel dönüşüm projesi Esenler Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Konutları’nda hak sahipleri konutlarına kavuştu. 2 gün süren kura çekimlerinde bin 403 konut ve 32 işyerinin sahipleri belirlendi.

Esenler Belediyesi’nin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile ortaklaşa yürüttüğü ve inşaatını Emlak Konut GYO’nun üstlendiği Havaalanı Kentsel Dönüşüm Konutları’nda kuralar çekildi, hak sahipleri konutlarına kavuştu. Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde yapılan ve iki gün süren kura çekiminde hak sahipleri, depreme dayanıklı, güvenli ve sosyal donatı alanlarına sahip yeni dairelerini belirledi.

BİN 403 KONUT VE 32 İŞYERİ

Büyük bir heyecana sahne olan kura çekimlerinin ilk gününde, 191 adet 67 metrekare, 504 adet 94 metrekare ve 38 adet 141 metrekarelik daireler ile 32 adet işyerinin hak sahipleri belirlendi. Noter huzurunda yapılan kura çekimlerinin ikinci gününde ise hak sahipleri, 358 adet 87 metrekare ve 312 adet 113 metrekarelik daireler için kura çektiler. Çekilecek kuralar ile birlikte toplam bin 403 adet konut ve 32 adet işyerinin hak sahipleri belirlendi.

HAK SAHİPLERİNİN YÜZLERİ GÜLÜYOR

Kura çekiminde hak sahiplerinin, konutlarına kavuşmaktan duydukları mutluluk yüzlerinden okundu. Depreme dayanıksız ve mühendislik hizmeti almadan inşa edilmiş konutlar yerine depreme karşı dayanıklı, sağlıklı ve güvenli konutlara kavuştuklarını belirten hak sahipleri, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu başta olmak üzere Havaalanı Kentsel Dönüşüm Konutları projesinde emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

KONUTLARIN TESLİMİ MAYIS 2016’DA

Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nde konut ve işyerlerinin teslimlerine ise 31 Mayıs 2016 tarihinde başlanacak. Türkiye’deki kentsel dönüşüm seferberliğinin başlatıldığı Havaalanı Kentsel Dönüşüm Konutları’nın temeli, 5 Ekim 2012 tarihinde Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan (Başbakanlığı döneminde) tarafından törenle atılmıştı. Havaalanı Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 72 bin metrekarelik alanda, 760 milyon TL. yatırım ile toplam 2 bin 373 konut ve 55 işyeri inşa edildi.

Diğer Haberler