Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 24 Mayıs 2016

ABONE OL

Hastalıklara Karşı Ayaklanın!

Dr. Özgül Bozkurt Tuncer, ofis çalışanlarına "Hastalıklardan korunmak için gün boyunca belirli aralıklarla ayağa kalkın ve koltuğunuzu ayarlayın" uyarısında bulundu.

Dr. Özgül Bozkurt Tuncer, ofis çalışanlarına “Hastalıklardan korunmak için gün boyunca belirli aralıklarla ayağa kalkın ve koltuğunuzu ayarlayın” uyarısında bulundu.

Esenler Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü, belediye personeline yönelik “Çalışma Hayatında Fiziksel Ergonomi ve Öne Çıkan Hastalıklar” konulu bir seminer düzenledi. Medipol Üniversitesi Hastanesi’nde görevli Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Özgül Bozkurt Tuncer tarafından verilen seminer, Esenler Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

İDEAL DURUŞ HASTALIKLARI ÖNLÜYOR

Ofiste ideal oturuş ve duruş şekilleriyle birçok hastalığın önlenebileceğini söyleyen Dr. Özgül Bozkurt Tuncer, “Uzun süre oturmak kas-iskelet, kalp, akciğer ve mide rahatsızlıklarına neden olabiliyor. Dik oturmak omurga yükünü yüzde yirmi beş azaltır ve öncelikle bel ağrısı, bel ve boyun fıtığının önüne geçer” diye konuştu.

AYAĞA KALKIN

Tuncer, işi sebebiyle uzun süre oturmak zorunda kalanlara şu tavsiyelerde bulundu:

“Çalışırken düzenli olarak farklı duruşlar sergileyin. Klavye kullanırken en az biçimde güç sarf edin. Gün boyunca belirli aralıklarla ayağa kalkın ve koltuğunuzu ayarlayın. Egzersizi ihmâl etmeyin.”

BEL VE BOYUN EGZERSİZİNİ İHMÂL ETMEYİN

Seminerde dinleyenlere bel ve boyun egzersizlerini nasıl yapacaklarını görsel olarak anlatan broşürler de dağıtıldı. Programın sonunda Tuncer, belediye personelinin sorularını da cevapladı.

Diğer Haberler