Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 27 Eylül 2013

ABONE OL

Hasip Dinçsoy’u Bakan Bayraktar Açacak

Kentsel dönüşüm kapsamında belediyemiz tarafından Menderes Mahallesi’nde inşa edilen 33 derslikli yeni Hasip Dinçsoy İlkokulu ve Ortaokulu'nun resmi açılışı, 27 Eylül Cuma günü Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar tarafından yapılacak.

Kentsel dönüşüm kapsamında belediyemiz tarafından Menderes Mahallesi’nde inşa edilip hizmet vermeye başlayan 33 derslikli yeni Hasip Dinçsoy İlkokulu ve Ortaokulu’nun resmi açılışı,  27 Eylül Cuma günü Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar tarafından yapılacak.

Dörtyol Meydanı’nın daha fazla vatandaşa hizmet vermesi ve ekonomik ömrünü tamamladığı için kentsel dönüşüm kapsamında yıkılan Hasip Dinçsoy İlkokulu ve Ortaokulu’nun yenisi Menderes Mahallesi’nde belediyemiz tarafından yapıldı. Toplam 5225 metrekarelik alanda yükselen Hasip Dinçsoy İlkokulu ve Ortaokulu, İstanbul’da genç nüfusun en yoğun olduğu ilçelerden biri olan Esenler’de yaşanan derslik sıkıntısına da bir nebze çözüm oldu. Son teknolojiyle donatılan 2 ana sınıfı, 1 adet bilgisayar laboratuarı, 2 adet sosyal bilimler laboratuarı, 1 adet fen bilimler laboratuarı, 1 adet fen işleri laboratuarı olmak üzere toplam 33 derslikli Hasip Dinçsoy; spor salonu, kütüphanesi, yemekhanesi ve kantini  ile de İstanbul’un en modern eğitim kurumları arasında yerini aldı. Böylece eski 21 derslikli Hasip Dinçsoy İlköğretim Okulu yerini, daha modern ve daha büyük bir okula bırakmış oldu. Okulun resmi açılışı, 27 Eylül 2013 Cuma günü saat 14.00’da Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın da katılacağı törenle gerçekleştirilecek.

2 MİLYONUNCU DEFTER BAKAN’DAN

2013- 2014 eğitim – öğretim yılına Menderes Mahallesi’ndeki yeni binasında merhaba diyen Hasip Dinçsoy İlkokulu ve Ortaokulu, resmi açılışının yapıldığı gün defter dağıtım programına da ev sahipliği yapacak. Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın katılımıyla düzenlenecek törende, Esenler’de geri dönüşümden elde edilen defterler öğrencilere dağıtılacak. Bugüne kadar proje kapsamda üretilen 2 milyonuncu defter de Bakan Bayraktar tarafından verilecek. 

Diğer Haberler