Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 1 Mart 2017

ABONE OL

Harika Matematik Esenler’de

Matematiğin temel konularının çocuklar için eğlenceli hale getirilmesi amacıyla geometrik cisimlerin somut haller kazandırıldığı Harika Matematik Sergisi, Esenler'de çocuklarla buluştu.

Matematiğin temel konularının çocuklar için eğlenceli hale getirilmesi amacıyla geometrik cisimlerin somut haller kazandırıldığı Harika Matematik Sergisi, Esenler’de çocuklarla buluştu.

QNB Finansbank’ın ana sponsorluğunda, IEG ve Esenler Belediyesi işbirliğinde düzenlenen Harika Matematik Sergisi, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde Esenler’deki ilkokul ve ortaokul öğrencileriyle buluştu. Matematiğin temel konularının eğlenceli ve interaktif bir şekilde işlendiği sergi, ilköğretim matematik dersi öğretim programına da uygun oluşturuldu.

ÖĞRENCİLER İÇİN “DANS EDEN GEOMETRİ”

Öğrenciler, “Dans Eden Geometri”, “Kule Yapalım”, “Dev Küp”, “Haydi Yuvarla”, “Aynadaki Kim?” modüllerinin bulunduğu sergiyi hem keyifle geziyor hem de eğlenerek matematik öğreniyorlar. Da Vinci Learning’in atölye çalışmalarının ve mobil sinema gösterimlerinin bulunduğu sergi, 3 Mart Cuma gününe kadar Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde öğrencilere açık olacak.

Diğer Haberler