Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 21 Nisan 2017

ABONE OL

Harçlıkları Uganda’ya Kurban Bağışına

Esenlerli öğrenciler harçlıklarını iyilik için biriktirdi. Biriken paralarla Uganda'da yaşayan çocuklara ve ailelerine dağıtılmak üzere kurban kesimi gerçekleştirildi.

Esenlerli öğrenciler harçlıklarını iyilik için biriktirdi. Biriken paralarla Uganda’da yaşayan çocuklara ve ailelerine dağıtılmak üzere kurban kesimi gerçekleştirildi.

Esenler Belediyesi Cahit Zarifoğlu Bilgi ve Hikmet Evi öğrencileri, Müslüman coğrafyada yaşanan yoksulluğa bir nebze de olsa derman olmak için yardım eli uzattı. Yardımsever minikler, harçlıklarından arttırdıkları paraları Uganda’da yaşayan ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için “Kurban Bağış Kumbarası”nda biriktirdi. Kısa bir sürede bu harçlıklar damlaya damlaya göl oldu.

Toplanan paralar, Veren El Derneği aracılığıyla Uganda’ya gönderildi, miniklerin yaptığı bu iyilik Esenler’den Uganda’ya ulaştı. Böylece başta Uganda’daki çocuklara ve ailelerine dağıtılmak üzere kurban kesimi gerçekleştirildi. Esenlerli minik öğrenciler, Ugandalı kardeşleri ile başladıkları bu iyilik kampanyasının kendilerini çok mutlu ettiğini ve yaşıtlarının yüzlerinde tebessüm olmaya devam edeceklerini söylediler.

Diğer Haberler