Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 8 Şubat 2019

ABONE OL

Hanımların Emeği Kazanca Dönüşüyor

Esenler Belediyesi’nin başlattığı ve Esenlerli ev hanımlarına kendi ürettikleri ürünleri internet üzerinden satma imkânı sunan Nar Projesi’nin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Esenler Belediyesi’nin başlattığı ve Esenlerli ev hanımlarına kendi ürettikleri ürünleri internet üzerinden satma imkânı sunan Nar Projesi’nin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Esenler Belediyesi Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü tarafından başlatılan Nar Projesi’nin tanıtım ve bilgilendirme toplantısı Prof. Dr. Adem Baştürk Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Tanıtım toplantısında Esenlerli kadınlarla e-ticaret üzerine önemli bilgiler paylaşıldı. Esenler Belediyesi Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürü Cemal Bolat bilgilendirme toplantısında yaptığı konuşmada, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun direktifleriyle müteşebbis ev hanımlarına evlerinde ürettikleri ürünü internet üzerinden pazarlayıp para kazanabilecekleri bir proje geliştirdiklerini belirterek, “İlk toplantımıza gösterdiğiniz bu yoğun ilgiden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu ilgi projenin başarıya ulaşması noktasında bizi çok ümitlendirdi. Siz kazanacak ve mutlu olacaksınız. Biz de sizin mutluluğunuzdan mutluluk duyacağız” dedi. Toplantıda, projeye dahil olmak isteyen ev hanımları faturalandırmadan, ürünlerin teşhirine, ürünlerin sosyal medya hesaplarından duyurulmasından müşteriye ulaştırılmasına kadar kafalarına takılan her soruyu ilgililere sorarak cevaplar buldular.

REHBERLİK HİZMETİ VERİLECEK

Nar Projesi, ev hanımlarını el emeği göz nuru ürünlerini satabilecekleri bir e-ticaret sitesinde buluşturmayı amaçlıyor. Üreterek ailelerine gelir sağlamak isteyen ancak nereden başlayacağını bilemeyen ev hanımları için rehberlik ve lojistik destek verecek projeyle Esenlerli kadınlar, evde ürettikleri örgü, oyuncak bebek, çanta, kağıt rölyef, süs eşyası ve dekoratif ürünlerin yanı sıra mantı, içli köfte gibi yöresel yiyecekleri de e- ticaret sitesi üzerinden satışa sunacaklar. Proje sayesinde, Esenlerli kadınların üretimi desteklenerek ticaret hayatına kazandırılmaları ve yerel kalkınmaya destek sağlanması hedefleniyor.

Diğer Haberler