Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 11 Ocak 2013

ABONE OL

Hamsi Ve Horona Davetlisiniz

Esenler Belediyesi ile Esenler Rizeliler Derneği’nin Esenler’de Karadeniz kültürünü yaşatmak amacıyla ortaklaşa düzenlendiği “4. Hamsi ve Horon Festivali” Pazar günü Esenler Dörtyol Meydanı’nda gerçekleşecek.

Esenler Belediyesi ile Esenler Rizeliler Derneği’nin Esenler’de Karadeniz kültürünü yaşatmak amacıyla ortaklaşa düzenlendiği “4. Hamsi ve Horon Festivali” Pazar günü Esenler Dörtyol Meydanı’nda gerçekleşecek.Birbirinden farklı etkinliklere imza atan Esenler Belediyesi, bu hafta sonu Esenler Rizeliler Derneği ile ortaklaşa olarak “4. Hamsi ve Horon Festivali” düzenliyor. Önceki yıllarda davetlilerin oldukça coşkulu vakit geçirdiği Festivale bu yıl da isteyen herkes katılabilecek ve 20 metre uzunluğundaki mangalda pişirilecek 5 ton hamsi vatandaşlara ikram edilecek. Yöresel sanatçıların kemençe ve tulum eşliğinde müzik ziyafeti vereceği ve Karadeniz insanın kanını ısıtan horonunun çekileceği bu eğlenceli günde, Karadeniz Halk Oyunları ekipleri de bir gösteri sunacak. Yöresel yemeklerin tanıtımlarının da yapılacağı Festival alanında, yemeklerin tarifleri de verilecek.

Bazı İstanbul ve Rize milletvekilleri, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Rize Valisi Nurullah Çakır, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ve Esenler Rizeliler Derneği Başkanı Barış Al ile birlikte, spor, sanat, siyaset, sivil toplum kuruluşları ve iş dünyasından çok sayıda davetlinin katılacağı 4. Hamsi ve Horon Festivali 13 Ocak Pazar Günü saat 12:00’da Esenler Dörtyol Meydanı’nda başlayacak.

 

 

Diğer Haberler