Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 20 Ekim 2016

ABONE OL

Hamilelikte Kalori Alımına Dikkat!

Sağlık Eğitim Uzmanı Cevahir Çiçek, Esenler'de verdiği seminerde, gebelikte ekstra kalori alımına ihtiyaç olmadığını söyleyerek, "Kalori alımı, kontrol edilemediğinde gebelikte aşırı kilo ve sağlık sorunlarıyla karşımıza çıkacaktır" dedi.

Sağlık Eğitim Uzmanı Cevahir Çiçek, Esenler’de verdiği seminerde, gebelikte ekstra kalori alımına ihtiyaç olmadığını söyleyerek, “Kalori alımı, kontrol edilemediğinde gebelikte aşırı kilo ve sağlık sorunlarıyla karşımıza çıkacaktır” dedi.

Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün düzenlediği Çarşamba Seminerleri kapsamında Sağlık Eğitim Uzmanı Cevahir Çiçek, Esenlerli annelere ve anne adaylarına gebelik döneminde beslenme konusunda seminer verdi. Seminer, Esenler Belediyesi Anne Çocuk Kampüsü’nde gerçekleşti.

YAŞAM ŞEKLİNİZİ DEĞİŞTİRİN

Cevahir Çiçek, anne adayının gebelik sürecinde beslenmesine dikkat etmesi gerektiğini belirterek, “Anne adayımızın rahat bir gebelik geçirmesi, rahat bir şekilde doğum yapması ve sağlıklı bir çocuk sahibi olabilmesi için önceden var olan yaşam tarzını değiştirmesi gerekir. Yeni yaşam tarzında anne adayı, bebeğin zeka ve omurilik gelişimi için beslenmesinde folik asit (B9 vitamini), demir, kalsiyum gibi önemli vitamin ve mineral alımına dikkat etmelidir. Gebelikte ekstra kalori alımına ihtiyaç yoktur. Kalori alımı, kontrol edilemediğinde gebelikte aşırı kilo ve sağlık sorunlarıyla karşımıza çıkacaktır” diye konuştu. Çiçek, seminerin sonunda dinleyenlerin sorularını da cevapladı.

Diğer Haberler