Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 21 Mart 2018

ABONE OL

Hamidiye Suyunun Üretimini Öğrendiler

Esenler Kız Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Hamidiye Kaynak Suları'na teknik bir gezi düzenledi. Öğrenciler, mesleğin incelikleri ve dikkat edilmesi gereken konuları öğrendiler.

Esenler Kız Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Hamidiye Kaynak Suları’na teknik bir gezi düzenledi. Öğrenciler, mesleğin incelikleri ve dikkat edilmesi gereken konuları öğrendiler.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü, lise öğrencilerinin mesleki bilgilerine katkı sağlamak ve öğrencilerin motivasyonunu arttırmak amacıyla “Teknik Geziler” düzenlemeye devam ediyor. Eğitim ve öğretimdeki faaliyetleri artırmak ve etkin öğrenme biçimlerini hayata geçirmek için düzenlenen “Teknik Geziler”de, Esenler Kız Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin katılımıyla Kemerburgaz’da bulunan Hamidiye Kaynak Suları A.Ş.’ye düzenlendi.

II. ABDÜLHAMİD TARAFINDAN KURULDU

Suyun ilk menşeinden ambalaj kısmına kadar geçirdiği aşamalar hakkında bilgi alan öğrenciler, Hamidiye suyunun tarihine dair de bilgi edindi. Öğrencilere Hamidiye Kaynak Suları hakkında bilgi veren Üretim Şefi Ayhan Yılmaz, Hamidiye suyunun çıktığı noktadan halka ulaşana kadar geçirdiği üretim aşmalarından bahsederek şunları söyledi:

“Hamidiye Kaynak Suları, II. Abdülhamid tarafından İstanbul’a çeşmeler aracılığıyla içme suyu dağıtmak için 1898’de kurulmuştur. Şehre ilk su 1902’de verilmiştir. Toplamda 133 çeşme, halkın su ihtiyacını karşılıyordu. Zamanın değişen şartları ve tüketim eğilimleri sebebiyle 1979 yılından itibaren suyu şişeleyerek halka ulaştıran Hamidiye, bugün gerek ürünlerinin kalitesiyle gerekse tarihi imajıyla ülkemizin sınırlarını aşmıştır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olarak hizmetlerine devam eden Hamidiye Kaynak Suları, ürününün kalitesi ve lezzetiyle diğer sulardan ayrılmaktadır.”

Diğer Haberler