Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 5 Aralık 2018

ABONE OL

Hamarat Nineler Lezzetleriyle Yarıştı

Esenler Belediyesi'nin, "Yerli Malı Haftası"na özel düzenlediği "Hamarat Nineler Yarışıyor" adlı programda Esenlerli 17 nine, yaptıkları kendi yörelerine ait birbirinden lezzetli yemekler ve tatlılarıyla yarıştı.

Esenler Belediyesi’nin, “Yerli Malı Haftası”na özel düzenlediği “Hamarat Nineler Yarışıyor” adlı programda Esenlerli 17 nine, yaptıkları kendi yörelerine ait birbirinden lezzetli yemekler ve tatlılarıyla yarıştı.

“Yerli Malı Haftası”na özel olarak Esenler Belediyesi Dede Torun Yaşam Merkezi’nde düzenlenen “Hamarat Nineler Yarışıyor” adlı programda Esenlerli 17 nine, torunlarıyla birlikte baklavadan böreğe, keteden içli köfteye, mantıdan katmere kadar yaptıkları Türk mutfağından geleneksel lezzetleri jüri üyelerine tattırdı. Yaptıkları yemeklerin tarifini anlatan ninelerin heyecanlı halleri görülmeye değerdi. Yarışmanın jüri koltuğunda Ramazan Bingöl Et Lokantası’nın sahibi Ramazan Bingöl, sosyal medya fenomenleri Eray Kılıç ve Emre Koşapınar yer aldı. Programın sunuculuğunu ise ekranların sevilen yüzü 360 TV Programcısı Tuba Akıncı yaptı. Yemekleri tek tek tadan jüri üyeleri, yaptıkları puanlamanın ardından birinci ve ikinciyi belirledi. Yarışmanın kazananı, Çanakkale yöresinden hurma tatlısı ile tüm jüri üyelerinden tam puan alan Fatma Dönmez olurken, ikincilik Sinop’un yöresel lezzeti ıslama ile Hüsniye Özdemir’in oldu. Jüri üyeleri kazanan ninelere içinde yemek kitabının da olduğu çeşitli hediyeler verdi. Programın sonunda yapılan tüm yemekler; dedeler, nineler ve torunlarıyla birlikte afiyetle yendi.

YERLİ MALI HAFTASI’NDA YÖRESEL LEZZETLER

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, yarışma öncesinde ninelerin heyecanını paylaştı. Göksu, Yerli Malı Haftası’nda yöresel lezzetlerin yarışmasının önemine dikkat çekerek, “Eskiden, okul hayatımızda Yerli Malı Haftası önemli bir yere sahipti. Annelerimiz çok özel yemekler hazırlardı. Bugün de Dede Torun Merkezi’nde nineler ve torunlarının yaptıkları çok özel yerli yemeklerimiz var. Yemekleri yarıştırıp, dereceye girenlere hediyeler vereceğiz. Bu sene bir başlangıç bundan sonraki yıllarda da devamını getireceğiz” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler