Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 26 Haziran 2016

ABONE OL

Hakalmaz’dan Kardeşlik Türküleri

Türk Halk Müziği'nin sevilen seslerinden Orhan Hakalmaz, Esenler'de verdiği konserde söylediği türkülerle kardeşlik mesajları verdi.

Türk Halk Müziği’nin sevilen seslerinden Orhan Hakalmaz, Esenler’de verdiği konserde söylediği türkülerle kardeşlik mesajları verdi.

Esenler Belediyesi’nin düzenlediği Ramazan etkinlikleri kapsamında Türk Halk Müziği’nin sevilen seslerinden Orhan Hakalmaz, Esenler’de bir konser verdi. Dörtyol Meydanı’nda düzenlenen konsere Esenlerliler büyük ilgi gösterdi.

ESENLER VEFALIDIR

Konser öncesi bir konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenlerlilerden Ramazan ayında kendileri için dua etmelerini isteyerek, “Esenler, fiziki ve sosyal gelişimiyle herkesin parmakla gösterdiği örnek bir ilçe olma yolunda ilerliyor. Bu değişim ve dönüşüm bizim gayretimiz, sizin duanızla olacak. Hizmet üretenler hayırla yâd edilir. Esenler halkı bize her zaman vefasını gösterdi. İnşallah bizi de her zaman hayırla yâd edecekler” diye konuştu.

ESENLER’DE ESENLİK DUYUYORUZ

Göksu’nun konuşmasının ardından Orhan Hakalmaz sahnedeki yerini aldı. Esenlerlilerle türküler söylemekten büyük keyif aldıklarını belirten sanatçı, “Esenler’e geldiğimizde esenlik duyuyoruz. Esenler’de kültüre ve sanata verilen önem sayesinde suç oranları da çok aşağılara düşmüş. Müziği ve sanatı doğru kullanmak çok önemli” dedi. Hakalmaz, türkülerin sadece türkü olmadığını; kardeşlik, birlik, özlem gibi duyguları da işlediğini belirtti.

TÜRKÜLER KARDEŞLİK İÇİN

Konserine Aşık Mahzuni Şerif’in “Dumanlı Dumanlı Oy Bizim Eller” türküsüyle başlayan Orhan Hakalmaz’a dinleyenler de hep bir ağızdan eşlik etti. Sevilen sanatçı, sazını eline alarak Türkiye’nin dört bir tarafından söylediği türkü ve ilahilerle Esenler’den birlik, beraberlik ve kardeşlik mesajları verdi. Hayranlarının isteklerini de geri çevirmeyen sanatçı, “Kara Tren” türküsünü meydanı dolduran binlerce vatandaşla birlikte söyledi.

Diğer Haberler