Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 3 Haziran 2016

ABONE OL

Hak Sahiplerinin Taşınma Heyecanı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 5 Ekim 2012'de büyük dönüşüm hamlesi kapsamında başlatılan ilk proje olan Esenler Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Konutları'nda anahtarlarını teslim alan hak sahipleri büyük bir sevinç ve heyecanla yeni konutlarına taşınmaya başladılar.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 5 Ekim 2012’de büyük dönüşüm hamlesi kapsamında başlatılan ilk proje olan Esenler Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Konutları’nda anahtarlarını teslim alan hak sahipleri büyük bir sevinç ve heyecanla yeni konutlarına taşınmaya başladılar.

Esenler Belediyesi’nin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile ortaklaşa yürüttüğü ve inşaatını Emlak Konut GYO’nun üstlendiği Havaalanı Kentsel Dönüşüm Konutları’nda anahtar teslimine başlandı. Hak sahipleri konutlarına kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor. Emlak Konut Satış Ofisi’ne gelerek anahtarlarını teslim alan hak sahipleri büyük bir sevinç ve heyecanla yeni konutlarına taşınmaya başladılar.

HAZİRAN SONUNDA TAMAMLANACAK

Her gün blok blok anahtarlarını teslim alarak konutlarına taşınan hak sahiplerinin tamamının ise Haziran ayı sonuna kadar taşınması öngörülüyor. Tapu ve anahtar teslim işlerini organize eden Esenler Belediyesi’ne bağlık ESKON A.Ş. yetkilileri, “Herhangi bir kargaşa ve düzensizliğe sebep vermeden bir sıra ve disiplin çerçevesinde en kısa sürede tüm konutları teslim edeceğiz. Hak sahiplerinin sabır ve anlayışı için teşekkür ediyoruz. Tüm hak sahiplerimiz takdir eder ki, bu kadar çok konutu bir kaç gün içinde teslim etmek mümkün değildir. Hedefimiz, Haziran ayı sonuna kadar tüm konutları teslim etmektir” dediler.

HAK SAHİPLERİ MEMNUN

Yeni konutlarına kavuşan hak sahipleri, ” Deprem korkusuyla yarı ömrümüzü geçirdik. Bundan sonra artık korkmadan ailemizle huzurlu bir yuvada yaşayacağız. Bunun mutluluğu ve memnuniyetini yaşıyoruz. Belediyemizden ve emeği geçen herkesten Allah razı olsun” diyerek duygu ve düşüncelerini paylaştılar.

Diğer Haberler