Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 29 Mart 2018

ABONE OL

Hafız Biçer’e Uluslararası Anma

Esenler Belediyesi, tüm dünyanın tanıdığı Hafız İsmail Biçer'in vefat yıldönümü münasebetiyle "Ümmetin Ortak Sesi Kur'an" isimli anma programı düzenledi. 10 ülkeden gelen öğrenciler Kur'an tilavetleriyle İsmail Biçer'i andı.

Esenler Belediyesi, tüm dünyanın tanıdığı Hafız İsmail Biçer’in vefat yıldönümü münasebetiyle “Ümmetin Ortak Sesi Kur’an” isimli anma programı düzenledi. 10 ülkeden gelen öğrenciler Kur’an tilavetleriyle İsmail Biçer’i andı.

Esenler Belediyesi, Bab-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği ile ortaklaşa “Ümmetin Ortak Sesi Kur’an” isimli anma programı düzenledi. Esenler Belediyesi Prof. Dr. Adem Baştürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa, Bab-ı Alem Uluslararası Öğrenci Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kara, Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu ve çok sayıda Esenlerli katıldı.

BU GECEDE DİNLEMEK, KONUŞMAKTAN KIYMETLİ

Programda konuşan Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu, vefatından sonra dahi videolarıyla gönülleri mest etmeye devam eden İsmail Biçer’i vefatının 20. yılında anmaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek, “Dünyanın farklı coğrafyalarından gelen öğrenci kardeşlerimizin Kuran-ı Kerim tilavetleriyle hocamızı anıyor olmamız çok güzel. Dinlemenin konuşmaktan daha fazla kıymetli olduğu bu gecede, Bab-ı Alem Derneği’nden gelen öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Ruhumuza şifa verecek olan Kur’an tilavetini, başta Afrin şehitleri olmak üzere tüm şehitlerimizin ruhlarına ulaşması için dua ediyorum” dedi.

ONLAR KUR’AN BÜLBÜLÜ

Bab-ı Alem Uluslararası Öğrenci Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kara ise Müslümanların hayat rehberi olan Kur’an-ı Kerim’in içeriği kadar okunuşunun da önemli olduğunu hatırlatarak, “Dünyanın farklı coğrafyalarında dillerin farklı olmasıyla farklı tilavetler ve okunuşlar ortaya çıkmıştır. Bu akşam dünyanın çeşitli bölgelerinden gelen ve ‘Kur’an Bülbülü’ olarak adlandıracağımız kardeşlerimiz bize Kur’an tilaveti yapacaklar. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

KUR’AN DA OKUNDU, İLAHİ DE

Bosna İlahi Grubu’nun okudukları ilahilerle başlayan program; Uganda, Irak, Tanzanya, Doğu Türkistan, Kamerun, İran, Bosna Hersek, Malezya ve Türkiye’den gelen öğrencilerin Kur’an-ı Kerim tilavetiyle son buldu.

Diğer Haberler