Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 21 Nisan 2016

ABONE OL

Hadisleri En Güzel Onlar Okudu

40 bin öğrencinin katılımıyla 6 farklı kategoride gerçekleştirilen Kutlu Doğum yarışmaları kapsamında Esenlerli öğrenciler, hadisleri en güzel şekilde okumak için yarıştılar.

40 bin öğrencinin katılımıyla 6 farklı kategoride gerçekleştirilen Kutlu Doğum yarışmaları kapsamında Esenlerli öğrenciler, hadisleri en güzel şekilde okumak için yarıştılar.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)’in doğumunu müjdeleyen Kutlu Doğum Haftası kapsamında düzenlediği yarışmalar devam ediyor. “Sen Âlemlere Rahmetsin Ey Nebi” sloganıyla gerçekleşen Kutlu Doğum Haftası yarışmaları 40 bin öğrencinin katılımıyla 6 farklı kategoride gerçekleşiyor. “Kur’an-ı Kerim Okuma”, “Hadis-i Şerif Ezbere Okuma”, “Naat-ı Şerif Okuma”, “Hz. Muhammed’in Hayatı”, “Din Kültürü” gibi bilgi ve okuma yarışmalarının yanı sıra öğrenciler Peygamber Efendimize en güzel mektubu yazmak için de yarışıyorlar.

EZBERE OKUDULAR

Etkinlikler kapsamında “40 Hadis-i Şerif Ezbere Okuma” yarışmasında orta okul öğrencileri yarıştı. İlçedeki tüm ilk ve orta okullar ile lise düzeyindeki çocuklar, okullarında düzenlenen yarışmalarda en başarılı olup finale çıkmak için 40 hadis ezberlediler. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun da katıldığı, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen finalde 17 ortaokul öğrencisi çektikleri kuraya göre kendilerine yöneltilen hadisleri ezbere okudular.İlçede görevli Din Kültürü öğretmenlerinden oluşan jüri üyeleri, öğrencileri okudukları hadisler çerçevesinde; ses uyumu, tonlama, vurgu, üslup, jest ve mimiklere göre değerlendirdiler. İlkokul ve lise kategorilerinde yarışmalar da bugün ve yarın devam edecek. 40 bin öğrencinin katılımıyla 6 farklı kategoride gerçekleştirilen yarışmalar sonucu dereceye girenler, 25 Nisan Pazartesi günü, saat 14.00’te Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek final programında ödüllerine kavuşacak.

50 ÖĞRENCİYE UMRE MÜJDESİ!

“40 Hadis-i Şerif Ezbere Okuma” yarışmasında konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Kutlu Doğum yarışmalarında dereceye giren 300 öğrenciden kurayla belirlenecek 50 öğrenciyi Umre’ye yollayacaklarının müjdesini verdi.

Diğer Haberler