Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 14 Nisan 2014

ABONE OL

Hadisleri En Güzel Okuyan Kazandı

Kutlu Doğum Haftası nedeniyle İlçedeki Ortaokul ve Liseler arasında düzenlenen “ 40 Hadis Ezbere Okuma Yarışması”nda öğrenciler, hadisleri en güzel okumak için birbirleriyle kıyasıya mücadele etti.

Kutlu Doğum Haftası nedeniyle İlçedeki Ortaokul ve Liseler arasında düzenlenen “ 40 Hadis Ezbere Okuma Yarışması”nda öğrenciler, hadisleri en güzel okumak için birbirleriyle kıyasıya mücadele etti.

Esenler Belediyesi, Esenler Müftülüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kutlu Doğum Haftası nedeniyle İlçedeki Ortaokul ve Liseler arasında “ 40 Hadis Ezbere Okuma Yarışması” düzenledi.

Esenler Kültür Merkezi’nde gerçekleşen yarışmaya; İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Feyzullah Sert, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Adıyaman, ilçedeki ortaokul ve liselerde görev yapan okul müdürleri ve çok sayıda öğrenci katıldı. Jüri üyelerinin gözetiminde gerçekleşen yarışmada, öğrenciler en güzel hadis-i şerifi okumak için birbirleriyle kıyasıya mücadele etti. Sahneye tek tek çıkan öğrenciler 16 gruba ayrılan hadisler arasından kura çekerek, çektikleri kuraya göre kendilerine yöneltilen hadisleri ezbere okudular. Heyecanlı ve çekişmeli geçen yarışmada, öğrenciler, şampiyon olabilmek için uzun süre ter döktü.

Rengârenk görüntülere sahne olan yarışmaya, izleyici olarak katılan diğer öğrenciler de yarışmacı arkadaşlarına destek olmak için salonda coşku dolu dakikalar yaşadılar.

EN GÜZEL OKUYANLAR KAZANDI

Yarışmacıların hadislerini okumalarının ardından program, öğrencilerin okudukları ilahilerle devam etti. Kısa bir aranın sonrasında jüri üyeleri, yaptıkları değerlendirme sonucu dereceye girenleri belirledi. Nefeslerin tutulduğu finalde, hadis okuyan tüm yarışmacılar sahneye davet edildikten sonra, öğrencileri okudukları hadisler çerçevesinde; ses uyumu, tonlama, vurgu, üslup, jest ve mimiklere göre değerlendiren jüri üyeleri, ilk 3 dereceye girenlerin isimlerini açıkladı. Yapılan değerlendirme sonucunda, ortaokul öğrenciler arasında aynı puanı alan Ceren Ayvaz ve Ahmet Gökhan ilçe birincileri olurken; Hamdiye Ayan ikinci, Ebru Aydın ve Sümeyye Mutlu da üçüncülüğü paylaştı.

Liseler arasında yapılan değerlendirme sonucunda ise; Arifenur Gür birinci olurken; Dilara Çeribaş ikinci, Hakan Coşkun da üçüncü olmaya hak kazandı. Yarışmada dereceye girenlerin ödülleri, 20 Nisan 2014 Pazar günü, saat 14.00’da Dörtyol Meydanı’nda düzenlenecek Kutlu Doğum Özel Programı’nda kendilerine verilecek.

Diğer Haberler