Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 21 Kasım 2013

ABONE OL

Hacılar Mevlid’le Karşılandı

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler Rumeliler Derneği'nde düzenlenen Hacı karşılama programında yaptığı konuşmada, "Rumeli Derneğimiz Hacca gidenleri uğurladı, şimdi de Hacdan gelenleri karşılıyor. Bu bir gelenek oldu, inşallah devam eder" dedi.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler Rumeliler Derneği’nde düzenlenen Hacı karşılama programında yaptığı konuşmada, “Rumeli Derneğimiz Hacca gidenleri uğurladı, şimdi de Hacdan gelenleri karşılıyor. Bu bir gelenek oldu, inşallah devam eder” dedi.Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler Rumelililer Derneği’nin Hacdan gelen dernek üyeleri için düzenlediği mevlid programına katıldı. Mimar Sinan Mahallesi’ndeki dernek merkezinde gerçekleştirilen mevlide Göksu’nun yanı sıra; AK Parti İstanbul Milletvekili Gülay Dalyan, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan ve çok sayıda dernek üyesi vatandaş katıldı. Programda Esenler Rumelililer Dernek Başkanı Fettah Dindar, dernek hakkında yaptığı bilgilendirme konuşmasının ardından kendilerini yalnız bırakmayan protokol üyelerine ve tüm davetlilere teşekkür etti.ALLAH HACLARINI KABUL ETSİN

AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan programda yaptığı konuşmada, “Allah tüm Hacıların Haclarını kabul etsin. Esenler Rumeliler Derneği’nde sizlerle birlikte olmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Mevlit organizasyonundan dolayı dernek başkanı ve yönetimine şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.GELENEK İNŞALLAH DEVAM EDER

Hacdan dönen herkesin haclarının mebrur olmasını dileyen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Hacdan geldikten sonra kardeşlerimiz, umuyorum ki Hac tesirini bizlere etmiş oldukları dua ile de hissettireceklerdir. Rumeli Derneğimiz Hacca gidenleri uğurladı, şimdi de Hacdan gelenleri karşılıyor. Bu bir gelenek oldu, inşallah devam eder. Gitmeyen kardeşlerimize de Allah nasip etsin” dedi. İçinde bulunduğumuz Muharrem ayının faziletine dikkat çeken Göksu, “Bir vesileyle Muharrem’inizi tebrik ediyorum ama bir vesileyle de Muharrem’in yasını tutanların yasına katılıyorum” dedi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Gülay Dalyan da Hacdan gelenlerin Hac ziyaretlerinin kabul olmasını temenni ederek, Hacca gidemeyenlere de bu kutsal görevi yerine getirmelerinin nasip olmasını diledi. Program, konuşmaların ardından okunan mevlid ve dualarla devam etti. Programın sonunda Hacılar, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya Hacdan getirdikleri hediyeleri takdim ettiler.

Diğer Haberler