Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 16 Eylül 2013

ABONE OL

Hacı Adaylarından Esenler İçin Dua İstedi

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler Rumelililer Derneği tarafından düzenlenen Hacı Uğurlama programında yaptığı konuşmada, hacı adaylarından Esenler'in birliği, huzuru ve bereketi için dua etmelerini istedi.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler Rumelililer Derneği tarafından düzenlenen Hacı Uğurlama programında yaptığı konuşmada, hacı adaylarından Esenler’in birliği, huzuru ve bereketi için dua etmelerini istedi.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler Rumelililer Derneği’nin dernek merkezinde düzenlediği programla, kutsal topraklara gidecek hacı adaylarını uğurladı. Programa, AK Parti İstanbul Milletvekili Gülay Dalyan, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan ve CHP Esenler İlçe Başkanı Halil Özden katıldı. Programda Esenler Rumelililer Dernek Başkanı Fettah Dindar, dernek hakkında bir bilgilendirme konuşması yaptı. Programda AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan ve CHP Esenler İlçe Başkanı Halil Özden de kısa birer selamlama konuşması yaptı.

ESENLER’E DUA EDİN

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu yaptığı konuşmada, Esenler Rumelililer Derneği’nin hacı adaylarını hacca uğurlama geleneğinin Esenler’e yakışır şekilde devam ettiğini belirterek dernek yöneticilerine teşekkür etti. Esenler’den bu yıl hacca 330 kişinin gideceğini ifade eden Göksu, “Onları da biz Esenler Belediyesi olarak uğurlayacağız. Onlara hediyeler vereceğiz. Bizim toplumumuzda iki yolcu uğurlanmaya gidilir. Bir tanesi askere giden, diğeri de hacca giden. Biz buraya gelirken sadece hacca giden kardeşlerimizi uğurlamaya değil, aslında hayır kapısı açmaya geldik. Sizler de bu hayır kapısına vesile oldunuz. Allah haccınızı mebrur eylesin, gitmeyenlere nasip eylesin. Hacca gidecek kardeşlerimiz Esenler’e dua etsinler. Ben hacca gittiğimde, son tavafımı Esenler halkı için yaptım. Esenler için yaptığım dua, bugüne kadar en çok lezzet aldığım duaydı. Siz de Esenler’in birliği, huzuru ve bereketi için dua edin” dedi.  

ÜLKEMİZ İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Göksu’nun ardından konuşma yapan AK Parti İstanbul Milletvekili Gülay Dalyan, inancı doğrultusunda yola çıkanlara yollarının açık olmasını temenni ederek, “Kendileri, aileleri, milletimiz ve İslam âlemi için edecekleri duayı yüce Allah kabul etsin diyorum. 10 yıl sonra Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağız. Bizler Evlad-ı Fatiha’nın torunları olarak buradayız. Belediyemiz, Meclisimiz ve Hükümetiz ülkemiz için gönül vererek çalışıyoruz. Hep beraber, el ele, gönül vererek çalışmaya devam edeceğiz. Muhalefetiyle, iktidarıyla hep beraber Türkiye için çalışıyoruz. Allah bayrağımıza ve İslam âlemine zeval vermesin. Allah yolunuzu açık etsin” dedi.Program, hacı adaylarına çeşitli hediyeler verilmesinin ardından sona erdi.

Diğer Haberler