Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 28 Ocak 2015

ABONE OL

‘güvenli Şehir’ Konsey’e Tanıtıldı

Esenler Kent Konseyi toplantısında üyelere Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Nihat Karataş tarafından “Güvenli Şehir” projesi tanıtıldı. Proje ile Esenler’in tüm sokakları kamera ile izlenerek olaylara anında müdahale edilebilecek.

Esenler Kent Konseyi toplantısında üyelere Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Nihat Karataş tarafından “Güvenli Şehir” projesi tanıtıldı. Proje ile Esenler’in tüm sokakları kamera ile izlenerek olaylara anında müdahale edilebilecek.

Esenler Kent Konseyi’nin 2015 yılı ilk toplantısı Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Kent Konseyi Başkanı Ömer Çetinkaya başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda ilk önce il Dernekler Müdürlüğü Şefi Özlem Medeni tarafından Kent Konseyi üyelerine dernek kurma ve yönetimleri hakkında sunum yapıldı.

DERNEKLER HUKUKA VE AHLAKA AYKIRI OLMAMALIDIR

Kimlerin dernek kurup hangi derneklerin kamu yararına çalışabileceğini slâytlar eşliğinde anlatan Meden, “ Hukuka ve ahlaka aykırı olmayan her şey için dernek kurulabilir. Dernek kurmak için Türk vatandaşı olmak veya yabancı bir vatandaş ise Türkiye’de oturma izninin bulunması gerekmekte. Bir dernek, kurulurken beyanını mülki amire vererek dernek faaliyetlerine başlayabilir. Ancak bu derneğin kamu yararına iş yapıp yapamayacağı Maliye Bakanlığı ile belirlenecek koşulların ardından Bakanlar Kurulu’nca verilecek izne tabidir” şeklinde konuştu.

Toplantının devamında Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Nihat Karataş’ın “Güvenli Şehir” sunumu gerçekleşti. Güvenli Şehir projesi ile ilgili sunumunda Esenler’in tüm sokaklarına kurulacak kamera sistemi ve bu sistem sayesinde yaşanabilecek tüm asayiş olaylarının önüne geçmenin detaylarını anlatan Karataş’a İlçe Emniyet Müdürü Hakan Yılmaz da projeden büyük heyecan duyduklarını ve destek verdiklerini dile getirdi.

ÇÖZÜM KENDİMİZİZ

Esenler’de Güvenli Şehir projesi ile tüm sokaklara güvenlik kamerası sistemi yerleştirerek emniyet birimleri ile koordineli bir şekilde çalışma yapmayı planladıklarını ifade eden Esenler Belediyesi Başkan Yardımcısı Nihat Karataş asayiş sorunlarında ilk çözümün her insanın kendi vicdani duygusu olduğunu söyledi. Karataş, “ Biz istediğimiz kadar polis yetiştirelim, her yere emniyet ekipleri koyalım yine de iş kendi içimizde bitiyor. Her insan kendi vicdan muhasebesini yapmalı. Bunu yapabildiğimiz takdirde sorunu aslında kökten çözmüş oluyoruz” dedi.

HER SOKAKTA KAMERA

Her sokağa kamera sistemi kurularak oluşabilecek asayiş olaylarının tümden kontrol altına alabileceklerini dile getiren Karataş, “ Emniyetimizle koordineli olarak bu çalışmayı yapacağız. Bizim sloganımız olan “Huzur ve Umut Şehir Esenler”i gerçekleştirmek için çalışıyoruz. İnsanlarımız bu ilçede huzur içerisinde yaşayacaklar ki mutlu olsunlar. Huzur ve güvenin olmadığı yerde mutluluk olmaz. Bunu inşa etmek için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

TÜM PROJELERE GÜVENLİK KAMERASI

Esenler’de artık yeni yapılan tüm konut projelerine güvenlik kamerası şartı getirdiklerini söyleyen Başkan Yardımcısı Nihat Karataş bu şartı yerine getirmeyenlere ruhsat izni vermediklerini ifade etti. Karataş esnafın da bu projeye destek vermesini ve tüm esnafın kendi işyerinde güvenlik kamerası sistemini oluşturması gerektiğini belirtti.

Diğer Haberler