Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 23 Şubat 2016

ABONE OL

Güvenli Şehir’e İlk Adım Esenler’den

"Huzur ve Güven Şehri İstanbul" projesinin ilk adımı Esenler'den atıldı. Proje kapsamında Esenler'de okul, park, sokak, ulaşım ve toplumsal yapı gibi 5 alanda güvenli bir şehir hedefleniyor.

“Huzur ve Güven Şehri İstanbul” projesinin ilk adımı Esenler’den atıldı. Proje kapsamında Esenler’de okul, park, sokak, ulaşım ve toplumsal yapı gibi 5 alanda güvenli bir şehir hedefleniyor.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 1 Kasım Seçimleri’nden önce açıkladığı “Huzur ve Güven Şehri İstanbul” projesinin ilk adımı, düzenlenen bir programla Esenler’den atıldı. “Huzur ve Güven Şehri İstanbul” projesi kapsamında Esenler’de her anne-babanın çocuğunu güven içinde gönderebileceği okul, park, sokak, ulaşım ve toplumsal yapı meydana getirmek amacıyla suçun oluşmadan önce gerekli caydırıcı etkiye sahip teknolojik ekipmanlar ile önlenmesi hedefleniyor.

Programda projenin ilk etabında Esenler Belediyesi tarafından alınan araçlar düzenlenen bir törenle Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne teslim edildi. Dörtyol Meydanı’nda gerçekleşen programa; Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcıları, Esenler İlçe Emniyet Müdürü Cihat Dağdeviren, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, Esenler Müftüsü Halil Şekerci, Esenler Belediye Başkan Yardımcıları ve vatandaşlar katıldı.

GÜVENLİK İÇİN BU EKİPMANLAR ŞARTTI

Programda ilk konuşmayı Esenler İlçe Emniyet Müdürü Cihat Dağdeviren, ” Bir ilçede güvenliğin sağlanması için personel, araç-gereç ve lojistik ihtiyaçlarının temini kaçınılmazdır. Esenler’in güvenliği için ekipmanları İlçe Emniyet Müdürlüğümüzün uhdesine kazandıran Esenler Belediyemize teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

HER SOKAĞA GÜVENLİK KAMERASI

İnsanın mutlu olması için olmazsa olmaz temel şartının güvenlik olduğunu belirten Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Bizim şehir tanımımızda güvenlik, huzur ve zenginlik bulunur. Bir şehrin insanı kendini güvende hissederse tebessüm eder” dedi. “Huzur ve Güven Şehri İstanbul” projesi kapsamında ilçede devam eden ve yapılacak güvenlik çalışmalarından bahseden Göksu özetle şunları söyledi:

Esenler’de hayata geçirmeyi planladığımız ‘Güvenli Şehir’ projemizi sayın Başbakanımıza arz ettiğimizde ‘Huzur ve Güven Şehri İstanbul’ olarak uyarladılar. Proje kapsamında Esenler’de biz de huzur timlerimizi devreye soktuk. Bu timler, 24 saat her sokağı gezdiler ve sokaklarımız daha güvenli hale geldi. Bu kapsamda Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğümüze 2 minibüs ve 8 motosiklet temin ettik. Proje ile bütün okullarımızın etrafını kamera sistemiyle donatıyoruz ve internet üzerinden emniyete bağlıyoruz. İlçemizdeki parklar için de aynısını yapıyoruz. Esenler’deki bin 500 sokağımızı da yine bin 500 ile 3 bin arasında bir güvenlik kamerası sistemiyle donatacağız. Böylece Esenler’i huzur, umut ve güven yani adı gibi ‘esenlik’ bir şehir yapacağız inşallah.”

DOĞRUDAN HİZMET İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Programda son konuşmayı yapan Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal ise “İlçenin atanmış ve seçilmiş yöneticileri olarak Esenler’in güvenliği için hizmetlerimizi bürokrasiye rağmen vatandaşa doğrudan ulaştırmak için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

DUALARLA TESLİM EDİLDİ

Konuşmaların ardından huzurlu ve güvenli bir Esenler için Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne temin edilen araçlar, Esenler Müftüsü Halil Şekerci’nin yaptırdığı dualar eşliğinde teslim edildi.

GÖKSU DİREKSİYON BAŞINDA

Protokol üyeleri daha sonra direksiyon başına geçerek araçları tanıttılar. Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Yunus ekipleri de, Dörtyol Meydanı’nda motosiklet sürüşü yaptılar.

Diğer Haberler