Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 24 Kasım 2014

ABONE OL

Gün Öğretmenlerindi

24 Kasım Öğretmenler Günü tüm yurtta olduğu gibi, Esenler'de de büyük bir coşkuyla kutlandı. Meslekte bir yılını tamamlayarak stajyerlikleri kalkan toplam 291 öğretmen, düzenlenen törenle öğretmenlik yemini etti.

24 Kasım Öğretmenler Günü tüm yurtta olduğu gibi, Esenler’de de büyük bir coşkuyla kutlandı. Meslekte bir yılını tamamlayarak stajyerlikleri kalkan toplam 291 öğretmen, düzenlenen törenle öğretmenlik yemini etti.

Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen programa; Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, Esenler Belediye Başkan Yardımcıları Hasan Taşçı, Nihat Karataş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, okul müdürleri, öğretmenler ve okul aile birliklerinin temsilcileri katıldı.Program saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından başladı.

MADDİ BEDELİ OLMAYAN BİR MESLEK

Programda ilk konuşmayı yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, mesleklerini hakkıyla yerine getiren tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutladı. Esenler’deki 83 bin öğrenciye 3 bin 200 eğitimci kadrosu ile hizmet verdiklerini belirten Ercan, “Mukaddes öğretmenlik, karşılığında maddi bedeli olmayan yüce bir meslektir. Bugün 291 asil öğretmenimiz de mesleğe başlıyor, onları tebrik ediyorum. Onlara öğretme ve öğrenme dolu bir hayat diliyorum” dedi.

Göreve yeni başlayan öğretmenlere tavsiyelerde bulunan Ercan, “Öğrencilere arkadaş gibi yakın, anne baba gibi şefkatli olun. Selamınızı kimseden esirgemeyin” şeklinde konuştu.

ÖĞRETMEN RUH SANATKÂRIDIR

Ercan’ın ardından konuşan Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Taşçı, öğretmenlerin öğretmenler gününü tebrik ederek, “Öğretmenler bilmediklerimizi öğretenden daha fazla anlam taşır. Öğretmen, ruh sanatkârıdır. İşlenmemiş ruhları işler” dedi.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun eğitimi ve eğitimcileri her zaman desteklediğini belirten Taşçı, “2009 yılından bu yana tüm okullarımızın badana, tamirat ve temizlik malzemeleri gibi ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Aynı zamanda ömrünü tamamlayan Hasip Dinçsoy okulunun yerine de, modern ve güzel bir okul yaptık. Sizlere daha sağlıklı bir ortam sağlamak için çalışıyoruz. Sizlerden de gelecek nesli en iyi şekilde yetiştirmenizi bekliyoruz” diye konuştu.

İTİBAR KAZANMA MESLEĞİDİR

Törende son olarak Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal konuştu. Eğitimin ülkeler için çok önemli olduğunu söyleyen Ünal, “Bir ülkenin kalkınmasında eğitim çok önemli bir yer tutuyor. Öğretmenler kendi bilgi ve birikimlerini öğrencilere aktarırlar ve bir toplumun kılcal damarlarına kadar inebilirler. Söyledikleri hane hane her eve giren tek meslek; öğretmenliktir. Para kazanma mesleği değil, itibar kazanma mesleğidir. Tüm öğretmenlerimizin emekleri için kendilerine teşekkür ediyorum” diyerek tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı. Ünal’ın konuşmasının ardından program, sinevizyon gösterimi ile devam etti.

MÜZİK ZİYAFETİ

Daha sonra Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın Öğretmenler Günü için yayınladığı kutlama mesajı okundu. Esenler’de düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere protokol hediyelerini verdi. Geçtiğimiz sene emekli olan öğretmenlere de plâket ve Hizmet Şeref Belgesi verildi. Öğretmenler Günü Şiir Yarışması’nda birinci olan Yunus Emre İlkokulu 2. sınıf öğrencisi Mürvet Mütevellioğlu, “Güzel İnsan” adlı şiirini okudu. Esenler’deki müzik öğretmenlerinin bir araya gelerek oluşturdukları müzik grubu, programda çeşitli şarkılar söyledi. Katılımcılara adeta müzik ziyafeti sunan öğretmenler, müzik dinletisinin ardından ayakta alkışlandı.

Program, Meslekte bir yılını tamamlayarak stajyerlikleri kalkan toplam 291 öğretmen, Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Usta’nın idaresinde hep birlikte öğretmenlik yemini etti. Yemin törenin ardından program sona erdi.

Diğer Haberler