Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 26 Ocak 2016

ABONE OL

Gümüşhaneliler Bilgi Şöleni

Gümüşhaneli öğrenciler, bilgi yarışması ve Mahmut Polat konserinde hem yarıştılar hem de eğlendiler.

Gümüşhaneli öğrenciler, bilgi yarışması ve Mahmut Polat konserinde hem yarıştılar hem de eğlendiler.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü, İstanbul’da yaşayan Gümüşhaneli ortaokul öğrencilerini Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen bilgi yarışmasında buluşturdu. Gecede, Esenler Belediye Başkan Danışmanı Mehmet Kaya ile Ruhsat ve Denetim Müdürü Nuh Dursun Ozan da Gümüşhanelileri yalnız bırakmadı.

Programda konuşan Gümüşhane İl Dernek Başkanı Zafer Uçan, “Bu sene 11’incisini düzenlediğimiz bilgi yarışmamızın amacı tüm köylerimizi kaynaştırmaktır. Bu seneki yarı final çalışmamızı Esenler’de yapıyoruz. Gümüşhaneliler Esenler Belediye Başkanımızı çok seviyor. İstedik ki tüm hemşehrilerimiz başkanımızı yakından tanısınlar” dedi.

HEM TANIŞTILAR HEM YARIŞTILAR

Gümüşhaneliler’in tanışıp kaynaşmasını sağlamak ve çocukların hemşehrilik duygusu kazanması için yapılan yarışmada Gümüşhane’nin ilçe, belde ve köylerine ait 15 derneğine bağlı 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri, 2 grup halinde yarıştılar. Öğrencilere Türkçe, Sosyal Bilgiler ve Matematik derslerinden 4’er soru, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Genel Kültür’den 2’şer soru soruldu.

Dört saate yakın süren yarışmanın sonunda Esenler’den katılan Gökçeköy ile Tanızı Dernekleri’nin yanı sıra; Köse İlçesi, Arzular Beldesi, Gökçeköy, Tanızı, Yeniyol, Arslanca, Akgedik, Beyçam dernekleri finale kaldılar. Yarışmanın finalinin ileri bir tarihte yapılacağı belirtildi.

MAHMUT POLAT COŞTURDU

Yarışmanın ardından Gümüşhaneli sanatçı Mahmut Polat, sevilen şarkılarını ve Gümüşhane yöresine ait türküleri seslendirerek dinleyicilere keyifli dakikalar yaşattı. Polat’ın seslendirdiği eserlere Gümüşhaneliler de hep bir ağızdan eşlik etti.

Diğer Haberler