Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 23 Şubat 2018

ABONE OL

Gülses Şarkılarını Çocuklarla Söyledi

Klasik Türk Müziği'nin duayenlerinden Melihat Gülses, Esenler'de verdiği konserde Türk müziğinin unutulmaz şarkılarını çocuklarla birlikte seslendirdi.

Klasik Türk Müziği’nin duayenlerinden Melihat Gülses, Esenler’de verdiği konserde Türk müziğinin unutulmaz şarkılarını çocuklarla birlikte seslendirdi.

Türk klasik müziğinin usta sesi Melihat Gülses, Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü işbirliğinde, Prof. Dr. Adem Baştürk Kültür Merkezi’nde bir konser verdi.

SANATIN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜ VAR

Konserinde Mehmetçiğe selam gönderen Gülses, “Bir yanımız ağlamaklı, hüzünle sevinç, hüzünle mutluluk kardeş aslında. Bir taraftan ağlarken bir taraftan gülebiliyoruz, bir tarafta ölüm korkusu varken bir tarafta düğün merasimi yapılabiliyor. Gönlümüz, dualarımız Mehmetçiğimizle birlikte. Onların dualarımıza ihtiyaçları var. Onlar bizim için oradalar ve biz bugün burada huzurla, mutlulukla işimizi, gücümüzü yapabiliyorsak onlara çok şey borçluyuz. Yaptığımız sanatın hakikaten bizi birleştirici bir gücü var” diye konuştu.

SAHNESİNİ ÇOCUKLARLA PAYLAŞTI

Gülses, güçlü sesi ve geniş repertuarıyla dinleyicilere muhteşem bir müzik keyfi yaşattı. Gülses konserinde; “Gönlüm Yaralı”, “Şarkılar Seni Söyler”, “Bir Çapkına Yangınım” ve “Hani Bir Gün Gelecektin” gibi sevilen şarkıları seslendirdi. Gülses, Türk müziğinin nesilden nesile aktarılmasının, çocuklara bu şarkıların dinletilmesi ve sevdirilmesiyle gerçekleşeceğini söyledi ve minik hayranlarını sahneye davet ederek şarkılarını onlarla birlikte seslendirdi. Salondaki konuklar da şarkılara hep bir ağızdan eşlik etti. Konser sonunda sevenleri, usta sanatçıyı ayakta alkışladı.

Diğer Haberler