Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 3 Temmuz 2011

ABONE OL

Gülşah Dünya Şampiyonası’nda

Esenler’in milli gururu Gülşah Kıyak Türkiye Wushu Kung-fu Şampiyonası’nda şampiyon olarak adını Dünya Şampiyonası’na yazdırdı. Kıyak, 5-15 Ekim’de Ankara Arena’da dünya şampiyonluğu için dövüşecek.

Esenler’in milli gururu Gülşah Kıyak Türkiye Wushu Kung-fu Şampiyonası’nda şampiyon olarak adını Dünya Şampiyonası’na yazdırdı. Kıyak, 5-15 Ekim’de Ankara Arena’da dünya şampiyonluğu için dövüşecek. Şimdiye kadar ulusal ve uluslar arası arenada bir çok şampiyonluğu bulunan ve altın madalya kazanan milli gururumuz Gülşah Kıyak, Türkiye Wushu Kung-fu Şampiyonası’nda yine yaptı yapacağını. 1-3 Temmuz tarihleri arasında Sakarya Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen şampiyonda Gülşah fırtına gibi esti. Toplam 632 sporcunun katıldığı şampiyonda 60 kiloda mücadele veren Gülşah yine rakiplerine sahayı dar etti. Eleme usulü yapılan maçlarda Gülşah karşısında hiçbir rakibi tutunamadı. İlk maçında Konya, ikinci maçında Kayseri, üçüncü maçında Çorum’lu rakibini eleyen Gülşah dördüncü ve final maçında İstanbul’dan Sonay ile karşılaştı ve bu maçını da kazanarak turnuvanın şampiyonu oldu.

Türkiye için dövüşecek

Sakarya’da Türkiye Şampiyonu olarak madalya zincirine bir halka daha ekleyen Gülşah Kıyak, efsane Wushucu Jet Lee’nin katılımıyla 5-15 Ekim 2011 tarihleri arasında Ankara Arena’da gerçekleşecek olan 11. Dünya Büyükler Wushu Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek. Daha önce de ulusal ve uluslar arası birçok şampiyonadan altın madalya ile dönen Gülşah Kıyak, “Bu şampiyonadan da yüzümün akı ile çıktı. Bana güvenenleri mahcup etmedim. Başta Esenler Altınayak Spor Kulübümüze, hocalarıma, aileme ve bana destek olan herkese teşekkür ediyorum. Şimdi ilk hedefim, Ankara’daki dünya şampiyonasında da birincilik kürsüsüne çıkmak” dedi. Başarısından dolayı Gülşah Kıyak’ı tebrik eden Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Gülşah göğsümüzü kabartmaya devam ediyor. Ekim ayında kendisinden bir dünya şampiyonluğu daha bekliyoruz. Bunu da başaracağına inanıyorum. Esenlerli sporseverlerimize örnek olmasından dolayı kendisini bir kez daha tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

 

Diğer Haberler