Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 22 Kasım 2016

ABONE OL

‘gül Sesi’yle Esenler’i Büyüledi

Türk Sanat Müziği'nin yaşayan efsanelerinden Melihat Gülses, Esenler Belediyesi'nin "Müzikli Söyleşi" programında seslendirdiği eserlerle Esenler halkına keyfili bir gece yaşattı.

Türk Sanat Müziği’nin yaşayan efsanelerinden Melihat Gülses, Esenler Belediyesi’nin “Müzikli Söyleşi” programında seslendirdiği eserlerle Esenler halkına keyfili bir gece yaşattı.

Türk Sanat Müziği’nin kadife sesli sanatçısı Melihat Gülses, Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün düzenlediği “Müzikli Söyleşi” programının konuğu oldu.Moderatörlüğünü Sanatçı Hakan Dedeler’in gerçekleştirdiği program, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. Programda Melihat Gülses, sanat hayatına ve şarkıların ruhuna dair konuştu ve birbirinden güzel eserler seslendirerek kulakların pasını sildi.

USTALARIMIZ YOL GÖSTERDİ

Ustalarının yol göstericiliğiyle sanatta ilerlediğini belirten Melihat Gülses, “Bizim hayatımıza yön veren öğretmenlerimizdir. İlkokuldan itibaren öğretmenlerimiz bizlere çok önemli yol gösterdi. Müziğin hiçbir şeyini bilmediğimiz dönemlerde en başta; Bekir Sıtkı Sezgin, Alaattin Yavaşça ve Tülin Korman gibi sanatçı büyüklerimizin öğretmenlikleri yol gösterici oldu. Onların sanat anlayışı ve ülkeye hizmetleri de bizlerden çok fazlaydı” dedi.

POPÜLERLİĞİ DEĞİL HİZMETİ SEÇTİM

Popüler olmayı hiçbir zaman amaçlamadığını söyleyen Gülses, “Ben popüler olmaktansa hep hizmet etmeyi amaçladım. Şöhret ve paranın karşısında hayır denilemeyecek fırsatlar yaşadım ama tercih etmedim. Bu ülke beni sanatçı olarak yetiştirdi, bunu bir kenara itip başka şeylerin peşine düşmedim. Ne istediğimi bilerek tercihimi yaptım” diye konuştu.

BİRBİRİNDEN EŞSİZ ESERLER

Melihat Gülses programda; “Çok Aşığın Var Diyorlar”, “İncecikten Bir Kar Yağar”, “Mazi Kalbimde Yaradır” ve “Bülbülüm Altın Kafeste” gibi Türk müziğinin eşsiz eserlerini seslendirdi. Hakan Dedeler de, Gülses’e tamburu ve sesiyle eşlik etti.

Diğer Haberler