Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 16 Şubat 2018

ABONE OL

Görevimiz ‘hazreti İnsan’ Olmak

"Tarih Sohbetleri"nde konuşan Yazar Vehbi Vakkasoğlu, geçmişte olduğu gibi bugün de evliyalar, ermişler yetişebileceğini hatırlatarak, "Görevimiz insan olarak kalmak değil 'Hazreti insan' makamına çıkmak" dedi.

“Tarih Sohbetleri”nde konuşan Yazar Vehbi Vakkasoğlu, geçmişte olduğu gibi bugün de evliyalar, ermişler yetişebileceğini hatırlatarak, “Görevimiz insan olarak kalmak değil ‘Hazreti insan’ makamına çıkmak” dedi.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından Nizamülmülk Kültür Sanat Sezonu kapsamında düzenlenen “Tarih Sohbetleri”nde Yazar Vehbi Vakkasoğlu, Esenlerli gençlerle bir araya geldi. Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen programda Vakkasoğlu, öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

BUGÜN DE EVLİYALAR, ERMİŞLER YETİŞTİRELİM

Bugün de evliyalar, ermişler yetişebileceğini söyleyen Vakkasoğlu şöyle konuştu:

“Bu dünyada hepimizin görevi insan olarak kalmak değil ‘Hazreti insan’ makamına çıkmak. Evliya, ermiş olmak hep geçmişte mi kaldı? Bugün Mehmet Akif’ler, Mevlana’lar, Yunus Emre’ler olmaz mı, İslâmiyet’in devri bitti mi, bu din sona mı erdi? Hayır, bugün de onların yüreklerine sahip olunabilir. Eğer onların yüreklerine layık olursak, o zaman bu vatan gerçekten bizim olur. Biz sıradan ve sürüden insanlar değiliz. Kendimizin, vatanımızın, milletimizin farkında olmalıyız. Topraklarımızda gözü olan düşmana karşı kafalarımız dolu olmalı ve her şeyden haberdar olmalıyız.”

Diğer Haberler