Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 16 Kasım 2011

ABONE OL

Gönül Sohbetleri başlıyor

Esenlerlileri İslam dünyasına ışık tutan gönül dostlarıyla buluşturan Esenler Belediyesi, “Gönül Sohbetleri” ne kaldığı yerden devam ediyor. 18 Kasım Cuma günü başlayacak olan gönül sohbetimize tüm halkımız davetli.

Esenlerlileri İslam dünyasına ışık tutan gönül dostlarıyla buluşturan Esenler Belediyesi,  “Gönül Sohbetleri”ne kaldığı yerden devam ediyor.  18 Kasım Cuma günü başlayacak olan gönül sohbetimize tüm halkımız davetli.

Esenler Belediyesi tarafından İslam dünyasına ilişkin toplumumuzun gönül  dünyasını aydınlatmak ve bilgilendirmek amacıyladüzenlenen Gönül Sohbetleri yeniden başlıyor.  Geçen yıl İslam’a dair derinlemesine çözümlemelerin yapıldığı sohbet programı,  her hafta Cuma akşamları Esenlerlilerle buluşacak. Esenler Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleşecek olan “Gönül Sohbetleri”nin konukları ise; Doç. Dr. Nihat Hatipoğlu ve Mustafa Karataş olacak. 18 Kasım Cuma akşamı saat 19.00’da Doç. Dr. Nihat Hatipoğlu  ile başlayacak olan Gönül Sohbetleri bu yıl için 30 Aralık 2011 tarihine kadar devam edecek.

Sohbete tüm halkımız davetli Gönül sohbetlerine tüm Esenler halkını davet eden Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Geçen yıllarda da düzenlediğimiz ve halkımızın büyük teveccühüne mazhar olan İrfan Sohbetlerimizi yeniden başlatıyoruz.  Her Cuma akşamı Nihat Hatipoğlu hocamız ile Mustafa Karataş hocamız dönüşümlü olarak gönülleri aydınlatacaklar. Gönül Sohbetlerimize tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz ” dedi.

Gönül Sohbetlerinin programı ise şöyle:- 18 Kasım 2011 Doç. Dr. Nihat HATİPOĞLU / “Aile İçi Sevgi”- 25 Kasım 2011 Doç. Dr. Mustafa KARATAŞ / “Gençliğin Aynasında Gelecek”- 02 Aralık 2011 Doç. Dr. Nihat HATİPOĞLU / “Peygamber ve Ehl-i Beyt Sevgisi” (5 Aralık, Aşure Günü)- 09 Aralık 2011 Doç. Dr. Mustafa KARATAŞ /  “İslâm’ın/Kur’an’ın Evrensel Mesajı”- 16 Aralık 2011 Doç. Dr. Nihat HATİPOĞLU / “Mevlana İkliminde Sevgi ve Hoşgörü” (17 Aralık, Mevlana Celaleddini Rumi’nin Vefatı)- 23 Aralık 2011 Doç. Dr. Mustafa KARATAŞ /  “Sevgi ve Merhamet Kültürü”- 30 Aralık 2011 Doç. Dr. Nihat HATİPOĞLU /  “Mehmed Âkif Örneğinde Müslüman Duruşu” (27 Aralık, Mehmed Âkif’in Vefatı)

 

Diğer Haberler