Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 24 Ekim 2011

ABONE OL

Gönül kardeşliğinde buluşalım

Yıldız Teknik Üniversitesi’ndeki “Okuma Eğitiminde Yeni Yönelimler” konulu seminerde konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Gönül kardeşliğimizin tesisinde öğretmenler başta olmak üzere hepimize görevler düşüyor” dedi.

Yıldız Teknik Üniversitesi’ndeki “Okuma Eğitiminde Yeni Yönelimler” konulu seminerde konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Gönül kardeşliğimizin tesisinde öğretmenler başta olmak üzere hepimize görevler düşüyor” dedi.

TÜBİTAK’ın öncülüğünde çeşitli üniversitelerin katkıları ile Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü’nde düzenlenen “Okuma Eğitiminde Yeni Yönelimler” konulu seminer dün başladı. Üniversitelerden öğretim üyeleri, bazı ilçelerden öğretmenler ile öğrencilerin katıldığı seminerin açılışında konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Çukurca’da şehit olan askerlerimiz ile Van’da meydana gelen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar dileyerek sözlerime başladı. Kültürümüzde eğitim ve okumanın önemine vurgu yaparak sözlerine devam eden Göksu, “Medeniyetimiz, (ilim ilim, bilmektir, ilim kendin bilmektir. Sen kendini bilmezsin, bu nice okumaktır) demektedir. Büyük bir medeniyetin sorumluluğunu yüklenmiş insanlarız. Bizim medeniyetimizde kan yoktur, gözyaşı yoktur,  ağlamak yoktur. Bizim medeniyetimizde başka medeniyetleri yok etmek yoktur. Bizim medeniyetimizde zulüm yoktur. Bizim medeniyetimizde kardeşlik vardır. Bizim medeniyetimiz karın kardeşliğini değil, gönül kardeşliğini ön planda tutar” dedi.  

Dejenere etmek isteyenler var

Bugün bu gönül kardeşliğimizi dejenere etmek isteyenlerin var olduğunu söyleyen Göksu, “Van’da yaşanan ve hepimizi yürekten yaralayan depreme Türkiye’nin dört bir yanından kurtarma ekipleri ve yardımlar ulaşıyorsa bu gönül kardeşliğindendir. Esenler Belediyesi olarak arama-kurtarma ekibimiz şu anda Van’da. Az sonra da 2 tır dolusu yardım malzemesini Van’a göndereceğiz. Bugün mensubu bulunduğum siyasi partilere bağlı belediyelerce Van’a gönderilecek yardım miktarı 50 tır civarında. İşte hep bunlar medeniyetimizin bize sağladığı gönül kardeşliği” şeklinde konuştu. Gönül kardeşliğinin tesis edilmesinde herkese görev düştüğünü söyleyen Göksu, “Ancak öğretmenlere biraz daha fazla görev düşüyor.  Bu çocuklar size emanet. Gençlerimizi bu büyük medeniyetin sorumluluğu ile yetiştirirseniz, bu gönül kardeşliğini daha da güçlendiririz” dedi. Açılışta Bağcılar Kaymakamı Veysel Yurdakul da bir konuşma yaptı. Okuma sıkıntısının her zaman ülkemizin gündeminde olduğunu söyleyen Yurdakul, “Millet olarak hep okumamaktan şikayetçi oluru. Cahillikle, okumamakla mücadele bir savaşsa, bunun mimarları öğretmenlerdir. Öğretmenlerimiz ne kadar donanımlı olursa bu savaşta işimiz o kadar kolay olur” dedi. 28 Ekim 2011 tarihine kadar devam edecek seminerde ABD Kent State Üniversitesi’nden okuma ve yazma eğitimi üzerine önemli çalışmaları bulunan Prof. Dr. Wendy C. Kasten ve Prof. Dr. William Bıntz de birer konuşma yapacak.

 

Diğer Haberler