Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 16 Nisan 2015

ABONE OL

Gönül Havuzumuz O’nunla Dolsun

Esenler Belediyesi Cahit Zarifoğlu Gençlik ve Bilgi Evi'nin düzenlediği Kutlu Doğum programında konuşan Ali Ramazan Dinç Hoca Efendi "Gönül havuzumuz efendimizin aşkıyla, O'nun muhabbeti ile dolsun" dedi.

Esenler Belediyesi Cahit Zarifoğlu Gençlik ve Bilgi Evi’nin düzenlediği Kutlu Doğum programında konuşan Ali Ramazan Dinç Hoca Efendi “Gönül havuzumuz efendimizin aşkıyla, O’nun muhabbeti ile dolsun” dedi.

Esenlerli öğrencilerin hem sosyal, hem de zihinsel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla kurulan Esenler Gençlik ve Bilgi Evleri’nden Cahit Zarifoğlu ESGEV, Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde Kutlu Doğum programı düzenledi. Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Cemal Bolat ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu’nun da katıldığı programa veliler yoğun ilgi gösterdi. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Cahit Zarifoğlu ESGEV’i tanıtan sinevizyon gösterimi ile devam etti.

HAYATA HİKMETLE BAKAN NESİL

Programda bir konuşma yapan Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Cemal Bolat, Peygamberimiz Hz. Muhammed’i (S.A.V) anma adına programa gelenlere teşekkür ederek, “Esenler Belediyesi mevcut yapısı içerisinde, İstanbul’daki diğer belediyelerden farklı olarak yeni nesli, Anadolu’yu mayalayan büyük üstatların yolunda yetiştirme adına çalışmalarına devam ediyor. Özellikle çocuklarımız okulla tanışıp, çevreyle buluşup, değerlerini kaybetmemesin istiyoruz. Çocuklarımız anneye ve babaya saygıyı bilsin istiyoruz. Vatanını, milletini ve değerlerini koruyarak yetişsin istiyoruz. Bunun için de 7 bilgi evi ve 1 gençlik merkezimizde yaklaşık 4 bin ortaöğretim öğrencimize hizmet veriyoruz. Bilgiyle beraber hikmeti yakalasın, hayata hikmetle bakan bir nesil yetişsin istiyoruz” dedi.

GÖNÜL HAVUZUMUZ O’NUNLA DOLSUN

Bolat’ın ardından kısa bir sohbet veren Ali Ramazan Dinç Hoca Efendi, Peygamber Efendimizin ahlakını ve erdemini düşmanlarının bile kabul ettiğini söyleyerek, “Muhammed-ül Emin’dir O. Gözümüzün ibretle bakışı, dilimizin hikmetle konuşması, kulağımızın hak sözleri duyması sayesinde gönül havuzumuza nur akar. Gönül havuzumuz efendimizin aşkıyla, O’nun muhabbeti ile dolsun” dedi. Dinç, Peygamber Efendimizi anlatan şairlerin şiirlerinden de bölümler okudu.

Konuşmaların ardından program, Cahit Zarifoğlu ESGEV öğrencilerinin Hz. Peygamber’i anlatan şiir ve ilahiler okumasıyla sona erdi.

Diğer Haberler