Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 21 Haziran 2017

ABONE OL

Gönül Erleri Olalım

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, mesai arkadaşlarıyla iftar yaptı. Halka hizmetin Hakk'a hizmet olduğunu hatırlatan Başkan Göksu, "İnsanımıza en iyi hizmeti vererek onların gönül dünyalarında gönül erleri olarak yer almalıyız" dedi.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, mesai arkadaşlarıyla iftar yaptı. Halka hizmetin Hakk’a hizmet olduğunu hatırlatan Başkan Göksu, “İnsanımıza en iyi hizmeti vererek onların gönül dünyalarında gönül erleri olarak yer almalıyız” dedi.

Esenler Belediyesi personeli birlikte iftar yaptı. Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen iftar programına; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri ve belediye personeli katıldı.

KARDEŞLİĞİMİZ SINIR TANIMIYOR

İftar programında mesai arkadaşlarına seslenen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Müslümanların kardeş olduğuna vurgu yaparak, “İslâm medeniyetini Batı medeniyeti karşısında düşman belletip 21. yüzyılın medeniyet çatışmasını çıkarmaya çalışıyorlar. En büyük engel olarak da Türkiye’yi görüyorlar. Biz bugün mesai arkadaşlarımızla aynı sofrada iftar yapabiliyoruz ama 1,7 milyarlık İslâm dünyası aynı sükûnette değil. Bizim kardeşliğimiz sınır tanımayan, Allah’ın ilan ettiği bir kardeşliktir. Müslüman kardeşlerimize dua edelim” diye konuştu.

İNSANIMIZIN GÖNLÜNE GİRELİM

Halka hizmetin Hakk’a hizmet olduğunu hatırlatan Göksu, “İnsanımıza en iyi hizmeti vererek onların gönül dünyalarında gönül erleri olarak yer almalıyız. Bu, bizim Hakk’a ve yeryüzündeki tüm insanlığa faydamızdır” dedi.

AYNI SOFRAYI PAYLAŞTILAR

Göksu’nun konuşmasının ardından program Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam etti. Ezanın okunmasıyla birlikte belediye personeli aynı sofrayı paylaşarak oruç açtı ve dualar etti.

ANADOLU’NUN TÜRKÜLERİ SÖYLENDİ

Programın sonunda Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV)’nde görevliTürk Halk Müziği Hocası Ahmet Turan Öztürk bağlamasını eline alarak Anadolu’nun dört bir yanından türküler seslendirdi.

Diğer Haberler