Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 19 Ekim 2017

ABONE OL

“gong” Şehir Ve Stk Zirvesi İçin Çaldı

Esenler Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek Uluslararası Şehir ve Sivil Toplum Kuruluşları Zirvesi için Borsa İstanbul'da "Gong Çalma Töreni" düzenlendi.

Esenler Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek Uluslararası Şehir ve Sivil Toplum Kuruluşları Zirvesi için Borsa İstanbul’da “Gong Çalma Töreni” düzenlendi.

Borsa İstanbul’da “gong”, sivil toplum kuruluşları adına ilk defa çalındı. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 20-22 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek Uluslararası Şehir ve Sivil Toplum Kuruluşları Zirvesi için Borsa İstanbul’da düzenlenen törene; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanı Yusuf Tülün, zirvenin bilim kurulu üyeleri ile zirve için İstanbul’a gelen STK temsilcileri ve akademisyenler katıldı.

BORSA İSTANBUL’DA BİR İLK

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ ve İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanı Yusuf Tülün ile birlikte gonga vurdu. Böylece Borsa İstanbul’da sivil toplum kuruluşları adına ilk kez gong çalınmış oldu.

21. YÜZYILDA ŞEHİRLERİN SORUNLARI ORTAK

Törende bir selamlama konuşması yapan Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, konuklara yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi vererek Uluslararası Şehir ve Sivil Toplum Kuruluşları Zirvesi’nin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, konuşmasında, 60 ülkeden 192 sivil toplum kuruluşu ve üniversitenin katılacağı zirvenin önemine değindi. 21’inci yüzyılda şehirlerin sorunlarının ortak olduğuna dikkat çeken Başkan Göksu, “Bugün İstanbul’da yaşanan sorun, Paris’te de, New York’ta da yaşanıyor. Kentlerin en temel sorunlarının başında, kentleşmeyle birlikte kent yoksulluğu, refah düzeyinin artmasıyla beraber gelir dağılımındaki adaletsizlik ve kentsel dönüşüm geliyor. Şehirlerin bir diğer önemli sorunu ise göç. Suriyeli göçmenleri Avrupalı bir şehir göç sorunu olarak tanımlarken biz sorumluluk olarak tanımlıyoruz. İşte bu zirvede farklı bakış açılarımızdan ortak bir değer çıkarma gayretinde olacağız” dedi.

Tören, Başkan Göksu ve beraberindekilerin konuklarla birlikte objektiflere poz vermesiyle son buldu.

Diğer Haberler