Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 3 Temmuz 2014

ABONE OL

Gönenli Mehmet Efendi Mürşid-i Kâmildi

İslâm âlimi Gönenli Mehmet Efendi’nin anıldığı Anadolu’yu Mayalayanlar programında konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, "Gönenli Mehmet Efendi tanıdığım kadarıyla tam bir mürşid-i kâmildi" dedi.

İslâm âlimi Gönenli Mehmet Efendi’nin anıldığı Anadolu’yu Mayalayanlar programında konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Gönenli Mehmet Efendi tanıdığım kadarıyla tam bir mürşid-i kâmildi” dedi.

Esenler’de Ramazan ayı dolu dizgin yaşanıyor. Esenler Dörtyol Meydanı’nda düzenlenen Anadolu’yu Mayalayanlar programıyla da her akşam bir gönül eri, Esenler’de anılıyor. Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün düzenlediği programlar kapsamında İslâm âlimi Gönenli Mehmet Efendi, Esenler’de anıldı. Gönenli Mehmet Efendi’yi, kendi adına kurulan Gönenli Mehmet Efendi Vakfı Başkanı Zeynep Feyza Kurtulmuş anlattı. Gecede, Japon İslam Merkezi İmamı Nimetullah Yurt da yer aldı. Programa; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Genel Koordinatörü Mehmet Çelik, Belediye Başkan Danışmanı Abdullah Aksu, AK Parti Esenler İlçe Gençlik Kolları Başkanı Erdal Başak, bazı Belediye Meclis üyeleri, birim müdürleri ve binlerce vatandaş katıldı.

KUR’AN’A HİZMET ETTİ

Gönenli Mehmet Efendi’yi anlatan Gönenli Mehmet Efendi Vakfı Başkanı Zeynep Feyza Kurtulmuş, “O, Kur’an-ı Kerim’e hizmet etmiş ve talebeler yetiştirmiştir” dedi. Gönenli Mehmet Efendi’nin sünnet yolundan ayrılmadığını belirten Kurtulmuş, “Peygamber efendimizin hayatını örnek almış, O’nun gibi yaşamayı tavsiye etmiştir ve bol bol salâvat getirin buyurmuştur” diye konuştu.

TAM BİR MÜRŞİD-İ KÂMİLDİ

Programda konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Gönenli Mehmet Efendi tam bir mürşid-i kâmildi. Nerede derdi olan varsa, derdine derman olan, hele öğrenciyseniz her türlü yardımı esirgemeyen bir insandı” dedi. Esenler’de Ramazan’ın coşkulu bir şekilde geçtiğini söyleyen Göksu, “Ramazan dua, sabır, hoşgörü ayıdır. Biz her zaman dua edelim. Rabbimiz bizim elimizi boş çevirmeyecektir” şeklinde konuştu.

MUSTAFA CİHAT SAHNE ALDI

Programın sonunda sanatçı Mustafa Cihat, söylediği ilahi ve şarkılarla dinleyenlere keyifli dakikalar yaşattı. Sanatçı, Esenler’in kendisini hiç yalnız bırakmadığını belirterek, “Esenler bizim mutluluğumuz, coşkumuz. Bizi hiç yalnız bırakmıyorsunuz. Hepinize çok teşekkürler, iyi Ramazanlar” dedi. Göksu da, Cihat’ın şarkılarını dinledikten sonra meydanda yer alan dernekleri gezerek vatandaşlarla sohbet etti.

Diğer Haberler