Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 9 Haziran 2012

ABONE OL

GÖKTÜRK’TE VIP PİKNİK HİZMETİ

Esenler Belediyesi’ne ait olan Göktürk Ormanı Esenler halkına VIP Piknik keyfi yaşatıyor. Piknik alanına gidebilmek için Alo Piknik Hattı’nı arayarak belediyeden ulaşım desteği alan vatandaşlar, orman içinde yapılan düzenlemelerden de oldukça memnun.

Esenler halkının doğa ile baş başa, büyük şehrin gürültülü ortamından kurtulup güzel bir gün geçirebilmesi bin 335 dönümlük Göktürk Ormanı’nı Orman Bakanlığı’ndan kiralayan Esenler Belediyesi, piknik alanında yapmış olduğu yenilikler ile halkın beğenisini kazandı.

Piknikseverlere kafeteryası, 4 adet çeşme, iki tuvalet ve bir mescidi ile günün her saati sınırsız hizmetin sunulduğu alanda, Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından kademeli ve özel aydınlatmalı terasların yanı sıra derneklerin etkinliklerini gerçekleştirebilmesi adına platformlar yerleştirildi.

ESENLER HALKI PİKNİĞE DOYACAK

Konuyla ilgili açıklama yapan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, 4 bölgeden oluşan Göktürk Mesire alanının çeşitli yerlerine 231 adet piknik masası ve 60 adet aydınlatma direği yerleştirildiğini söyledi.

Bu sayede vatandaşların istedikleri saatte rahatça piknik yapabilme imkânına kavuştuğunu söyleyen Göksu, alanda yapılan diğer değişiklikleri şöyle anlattı; “Alanda yer alan traversleri kullanılarak doğal duvarlar tasarlandı. Çeşitli bitki ve ağaç grupları kullanılarak yapılan peyzaj düzenlemesinin yanı sıra yeşil açısından sıkıntılı bölgelere de çim takviyesi yapıldı. Halkımızın göl kenarındaki muhteşem manzarayı seyredebilmesi için ise ahşap oturma duvarları yerleştirildi. Son düzenlemeler ile adeta bir görsel şölene dönüşen ormanın temizliği ve bakımı da Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından her gün yapılıyor.”

Bundan sonra da orman içinde yapılan değişiklikler halkımızın istek ve ihtiyaçları doğrultusunda yapılmaya devam edecek diyen Göksu, Göktürk Piknik Alanı’nda piknik yapmak isteyen vatandaşların da 440 12 64 numaralı Alo Piknik Hattı’nı aramaların yeterli olacağını da hatırlatarak sözlerini tamamladı.

Diğer Haberler