Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 28 Mart 2013

ABONE OL

Göksu ‘yıldız’larla Buluştu

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, çoğunluğu kulüp başkanı olmak üzere bir grup Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri ile kahvaltıda bir araya geldi. Öğrencilerle sohbet eden Göksu, öğrencilere destek sözü verdi.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, çoğunluğu kulüp başkanı olmak üzere bir grup Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri ile kahvaltıda bir araya geldi.  Öğrencilerle sohbet eden Göksu, öğrencilere destek sözü verdi.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler’de yer alan Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Yerleşkesi’nde eğitim gören ve çoğunluğu kulüp başkanı olan bir grup öğrenci ile kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Toplantıya Göksu’nun yanı sıra, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Polat, Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu, Yıldız Teknik Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Cemal Alçık ve çok sayıda kulüp başkanı öğrenci katıldı.

BİR YARAYA MERHEM OLUNYapılan kahvaltının ardından,  Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, öğrencilerle tek tek tanıştı.  Esenler’in değişimi ve gelişimi hakkında öğrencilere bilgi veren Başkan Göksu, kendilerine çeşitli tavsiyelerde bulunarak, sosyal sorumluluk sahibi bireyler olması gerektiğine dikkat çekti. Toplumda başarılı ve itibar sahibi olmak için toplumun bir yarasına merhem olmalarını isteyen Başkan Göksu, “Bu toplumda karşılığı olan bir insan olmak istiyorsanız, bu toplumun bir yarasına merhem olmanız gerekiyor. Ne kadar başarılı olursanız olun, topluma bir yararınız yoksa toplumda bir karşılığınız  da olmaz” dedi.

PROJELER ÜRETİNÜniversite yıllarında pek çok projenin içinde yer aldığını belirten Göksu, “Ben üniversite öğrencisi her bir kardeşimin bir sosyal sorumluluk projesi içerisinde olmasını tavsiye ediyorum. Sizler kulüplerinizle ve öğrenci konseylerinizle projeler üretmelisiniz.  Topluma bir katma değer üreten insan olursanız, bu toplum da sizi itibar sahibi yapar.  Sizler üniversite öğrencileri olarak toplumdan kendini soyutlayan değil, toplumla iç içe ve sokaktaki Ahmet’e, Mehmet’e rol model olan bireyler olmalısınız” şeklinde konuştu.

BİZ DESTEK VERMEYE HAZIRIZÜniversite öğrencilerinin toplum yararına sunacağı her projeye destek olacaklarını kaydeden Göksu, “Biz her zaman sizin yanınızdayız. Esenler Belediyesi olarak bugüne kadar Yıldız Teknik Üniversitesi’nin hiçbir isteğini geri çevirmedik.  Siz de hemen yanınızdaki komşularınız için elinizi taşın altına koymalısınız. Yapacağınız her türlü projeye destek olmaya hazırız. Türkiye’de üniversitesi ile en çok proje yapan ilçeyiz. Bir Yıldız mezunu olarak Yıldız Teknik Üniversitesi ile kurduğumuz güzel iletişim devam edecek” diye konuştu.

Program, soru-cevap bölümünün ardından sona erdi

Diğer Haberler