Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 3 Haziran 2014

ABONE OL

Göksu’ya ‘pekiyi’ Karne

Birlik Mahallesi ESGEV öğrencilerinden Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’ya ‘Pekiyi’ karne…

Birlik Mahallesi ESGEV öğrencilerinden Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’ya ‘Pekiyi’ karne…

Esenler Gençlik Merkezi ve Bilgi Evleri’nde (ESGEV) mezuniyet coşkusu yaşanıyor. Birlik Mahallesi’nde bulunan ESGEV öğrencileri de düzenlenen bir törenle mezun oldular. Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu, Birlik ESGEV Müdürü Burhan Sarı, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

SAHNE ÖĞRENCİLERİN

Birlik ESGEV Müdürü Burhan Sarı’nın selamlama konuşmasıyla başlayan programda, yıl boyunca yapılan faaliyetlerin anlatıldığı sinevizyon gösterimi ile sürdü. Minik öğrencilerin Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam eden programda duygusal anlar da yaşandı. Öğrenciler, annelerin yaptıkları fedakârlıkların anlatıldığı tiyatro oyunuyla usta oyunculara taş çıkarttılar.

ÖĞRETMENLER TELAFİ EDİYOR

Programda öğrencilerin mezuniyet coşkusuna ortak olan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “İnsan için hayatta en önemli şey, diktiği ağacın gölgesinde oturmak ve o ağacın meyvesini yemektir” diyerek, ESGEV’in programlarının kendisini bu yüzden mutlu ettiğini dile getirdi. Esenler’de 11 ESGEV’in olduğunu belirten Göksu, “Esenler’in her tarafında çocuklarımızın hayatını başarıya ulaştırmaya çalışıyoruz. Ailelerin çocuklarına ayıramadıkları vakti öğretmenlerimiz telafi ediyorlar” dedi.

EN GÜZELİ İNSANA YATIRIM

Birlik Mahallesi’nde yürüttükleri çalışmalardan da kısaca söz eden Göksu, “Birlik Mahallesi’ne cumhuriyet tarihinin 2. taş camisini inşa ediyoruz ve bu caminin etrafında 30 bin metre şehir meydanı yapıyoruz” diye konuştu. Yatırımların en güzelinin insana yapıldığını aktaran Göksu, “Çocuklarımızı toprağını, devletini, milletini, dinini, ailesini seven bireyler olarak yetiştireceğiz çünkü onlar bizim geleceğimiz” şeklinde konuştu.

BAŞKAN AMCA’YA KARNE

Programda Birlik ESGEV’in en küçük üyesi Yusuf Demirhan, arkadaşlarıyla birlikte sahnede seslendirdiği ilahinin ardından Başkan Göksu’ya bir sürpriz yaptı. Minik Yusuf, öğrencilerin hazırladıkları ve Başkan’ın çocuklara yönelik faaliyetlerinin değerlendirildiği karneyi Göksu’ya takdim etti. Karnesini eline alan Göksu da öğrencilerden ‘Pekiyi’ bir karne almış olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Program, birbirinden renkli gösterilerle devam etti.

Diğer Haberler