Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 10 Ağustos 2011

ABONE OL

Göksu’ya 2. yılda 2. büyük ödül

AK Parti Genel Merkezi'nin düzenlediği "Yerel Yönetimler ve Gençlik" konulu ödüllü proje yarışmasında Esenler Belediyesi bir ödül daha kazandı. Ödülü, Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Başkan Göksu, ödülünü Başbakan’dan aldı

AK Parti Genel Merkezi’nin düzenlediği “Yerel Yönetimler  ve Gençlik” konulu ödüllü proje yarışmasında Esenler Belediyesi bir ödül daha kazandı. Ödülü, Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.   AK Parti Genel Merkezi’nin AK Parti’li belediyeler arasında düzenlediği “Yerel Yönetimler ve Gençlik” konulu ödüllü proje yarışmasında dereceye girenler ödüllerini, AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen 67. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda aldı. Yarışmada Esenler Belediyesi de Türkiye 3.’sü olarak büyük başarı elde etti. Yarışmaya, “% 100 Hayat- Yaşamın Kıyısından Hayatın Ortasına” adlı proje ile katılan Esenler Belediyesi, ilçedeki madde bağımlısı gençlerin tespiti, rehabilitasyonu, eğitimi, meslek ve iş sahibi yapılarak hayata tutunmalarına katkılarından dolayı bu ödülü almaya hak kazandı. AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen törende ödülünü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden alan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, parçalanmış aile, kötü arkadaş, yoksulluk, aile içi şiddet, zehir tacirinin tuzağına düşme gibi çeşitli sebeplerle son yıllarda, ülkemizde madde bağımlılığında artış görüldüğünü belirterek, “Sahile vuran ve kurtarılmayı bekleyen binlerce deniz yıldızı gibi, yüreklerinde nice sızı, dillerinde imdat, çığlarıyla çaresiz bir bekleyiş içinde olan bu gençlere biz el uzattık. Onları fırtınalı günde azgın dalgalardaki girdaplardan kurtarmak ve yüzde yüz bir hayat sunabilmek için çalışıyoruz. Projemizle uçucu maddelerle uçuşan çocuklara can simidi olduk” dedi.

Esenler Belediyesi geçtiğimiz yıl da AK Parti Genel Merkezi’nin Sosyal Belediyecilik Proje Yarışması’nda Esenler’in “İyilik Kapısı EDİM Hayır Market” projesi ile birinci olmuş, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, birincilik ödülünü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden almıştı.

Diğer Haberler