Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 4 Ocak 2013

ABONE OL

Göksu, Tekstilcilerin Sorunlarını Dinledi

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Turgutreis Mahallesi’nde faaliyet gösteren tekstil atölyelerini ve esnafı ziyaret ederek dilek, talep, öneri ve şikâyetleri dinledi. Gittiği her tekstil atölyesinde büyük bir sevgi seliyle karşılanan Göksu, tekstilcilere kek ikramında bulundu.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Turgutreis Mahallesi’nde faaliyet gösteren tekstil atölyelerini ve esnafı ziyaret ederek dilek, talep, öneri ve şikâyetleri dinledi. Gittiği her tekstil atölyesinde büyük bir sevgi seliyle karşılanan Göksu, tekstilcilere kek ikramında bulundu. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, tekstil atölyelerini ziyaret etmeye devam ediyor. Son olarak Turgutreis Mahallesi’ndeki tekstil atölyelerini ziyaret eden Göksu, tekstil çalışanlarının sorularını cevaplandırarak öneri, dilek ve şikâyetlerini dinledi. Tekstil çalışanlarına kek ve meyve suyu da ikram eden Göksu, ilçede yürütülen çalışmalar hakkında da tekstilcileri bilgilendirdi. Ziyarette Belediye Başkan Danışmanları Mehmet Çelik, Abdullah Aksu, AK Parti İlçe Başkanı Umut Özkan, çok sayıda Belediye Meclis üyesi ve birim müdürleri eşlik etti. Ziyaretlerin ilkini Turgutreis Mahallesi’ndeki Hacı Ahmet Akar Camii’nin yanındaki kıraathaneye yapan Göksu, burada bulunanların hal ve hatırını sorarak belediyeden bir şikâyetlerinin olup olmadığını sordu. Kıraathanenin ardından bölgedeki tekstil atölyelerini beraberindeki ekibiyle birlikte tek tek gezen Belediye Başkanı Göksu, gittiği tüm atölyelerde çalışanların büyük ilgisiyle karşılandı.

Yaptığı ziyaretlerde tekstilcilerle birlikte sohbet edip onların sıkıntılarını dinleyen Göksu, bir işçinin kendisine, “Lise çağındaki öğrenciler için yeni bir ESGEV (Esenler Gençlik Merkezi ve Bilgi Evleri) açmanız mümkün mü?” şeklindeki sorusunu cevaplayan Göksu, lise öğrencileri için de ayrı bir ESGEV (Esenler Gençlik Merkezi ve Bilgi Evleri)  açacaklarını söyledi. TURGUTREİS KONUTLARI İÇİN SON 15 GÜN Göksu, bir başka işçinin kentsel dönüşüm projesi kapsamında Turgutreis Mahallesi’nde yapılan konutların ne zaman teslim edileceği yönündeki sorusuna ise, 10 -15 gün içinde konutların hak sahiplerine teslim edileceğini belirtti.

Tekstil atölyelerinin ardından bölgedeki esnafları da çat kapı ziyaret eden Göksu,  esnafla birlikte sohbet ederek bir ihtiyaçlarının veya sıkıntılarının olup olmadığına kulak verdi. Ziyarette Turgutreis Mahallesi’nde yaşayan çocukları da göz ardı etmeyen Göksu, dağıttığı çikolatalarla minik yürekleri sevindirdi.

Diğer Haberler