Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 12 Ocak 2015

ABONE OL

Göksu Suriyeliler’e Umut Oldu

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Suriye’nin Rakka ve Telabyad kentlerinden tabutun içerisinde geçerek Türkiye’ye ulaşan Suriyeliler'e umut oldu.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Suriye’nin Rakka ve Telabyad kentlerinden tabutun içerisinde geçerek Türkiye’ye ulaşan Suriyeliler’e umut oldu.

Suriye’nin Deyr-uz Zor kentindeki iç çatışmalarda şarapnel parçalarının isabet etmesi sonucu vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan ve akrabaları tarafından ayrı tabutlara konularak, tedavi edilmesi umuduyla Türkiye’ye doğru yola konan Salih Karduş ve eşinin kardeşi Muhammet Karsın’a Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu umut oldu.

TEDAVİLERİ GÖKSU ÜSTLENECEK

Yaralı Suriyelilerin yakınları, yaşadıklarını Şanlıurfa’nın Tepe Mahallesi’nde bulunan ve AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın AK Partili belediyelerle ortaklaşa başlattığı ‘üşüyorum, yardım edin’ kampanyası kapsamında toplanan yardım malzemelerini dağıtan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ile beraberindeki heyetin yanına giderek yakınları için ilaç istedi. Yaralı yakınlarının, yardım malzemelerini dağıtılacakları ailelerin yer aldığı isim listesinde bulunması üzerine Göksu, 2 odada 21 kişinin yaşadığı ve kendilerinden ilaç isteyen ailenin evine gitti. Mont, çocuk bezi, oyuncak, atkı, bot, ayakkabı, gıda maddeleri, battaniye gibi ihtiyaç malzemelerini teslim eden Başkan Göksu, iç savaşta yaralandığını öğrendiği Salih Karduş ile sohbet etti. Ailenin yatalak hale gelen yaralıların ancak İstanbul’da tedavisinin mümkün olacağını söylemesi üzerine Başkan Göksu, iki yaralıyı da tedavi ettireceği sözünü verdi.

ONLARA ENSAR OLALIM

İstanbul’da ailenin kalabileceği ev tutacaklarını ve tedavi süresince ihtiyaçlarını karşılayacaklarını belirten Başkan Göksu, tüm tedavi masraflarını da üstleneceğini kaydetti. Başkan Göksu, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın düzenlediği kampanya kapsamında, ülkelerindeki iç savaş nedeniyle ülkemize sığınan muhacir kardeşlerimize ensar olma görevini yerine getirmek amacıyla Şanlıurfa’ya geldiklerini belirterek “134 TIR dolusu yardımla gelindi. Urfa sınırları içerisindeki muhacirlere yardım eli uzatılıyor. Buraya geldiğimizde başka bir manzara ile karşılaştık. Gencecik bir kardeşimiz savaş gazisi. Bir de kayınbiraderi, kendisi gibi yaralı. O da yatalak olmuş. İnşallah bunları İstanbul’a götürüp, tedavilerini yapıp huzur içerisinde evlerine döndürmek istiyoruz” dedi.

ÇAMAŞIR MAKİNESİ SÖZÜ

Mahallede ev ev gezerek yardım malzemelerinin dağıtımını sürdüren Başkan Göksu ve AK Partili heyet, çocuklarla yakından ilgilendi. Suriyeli ailelerin ülkelerindeki bomba ve kurşunlardan kaçış hikayelerini de dinleyen Göksu, çocuklara getirdikleri montları bizzat kendisi giydirdi. Göksu, Suriyeli kadınlara ise başka bir ihtiyaçları olup olmadığını sordu. Hükümete ve devlete teşekkür eden Suriyeli kadınlar tek ihtiyaçlarının çamaşır makinesi olduğunu söyledi. Başkan Göksu’nun çamaşır makinesi göndereceğini söylemesi üzerine gülen Suriyeliler, ülkelerindeki savaşın ardından Türkiye’de gösterilen ilgi ve sağlanan destek nedeniyle duygusal anlar yaşadı. Başkan Göksu’nun yanı sıra heyette, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, Esenler Belediyesi Genel Koordinatörü Mehmet Çelik de yer aldı.

Diğer Haberler