Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 31 Ocak 2013

ABONE OL

Göksu, Nene Hatun Esnafını Dinledi

Esenler Sanat Evi’nde (ESEV) Nene Hatun Mahallesi esnafıyla kahvaltılı toplantıda bir araya gelen Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, esnafın sorunlarını dinledi, talep ve önerilerini aldı ve çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Esenler Sanat Evi’nde (ESEV) Nene Hatun Mahallesi esnafıyla kahvaltılı toplantıda bir araya gelen Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, esnafın sorunlarını dinledi, talep ve önerilerini aldı ve çalışmalar hakkında bilgiler verdi.Esenler Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü’nün düzenlediği kahvaltıda bölge esnafıyla bir araya gelen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler’in en köklü caddelerinden Nene Hatun Mahallesi İnönü Caddesi’ndeki Esenler Sanat Evi’nde (ESEV) esnafın sorunlarını dinledi, talep ve önerilerini aldı ve belediye çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Esenler İlçe Emniyet Müdürü Dr. Zülküf Atılgan, Belediye Başkan Yardımcıları Ömer Çetinkaya, Orhan Oğuz Türk, Belediye Birim Müdürleri, Meclis Üyeleri ve Nene Hatun Mahallesi Muhtarı Arif Gayıran ile Nene Hatun Mahallesi esnafının katıldığı buluşmada Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, hem bölge esnafının sorularını cevapladı, hem de Esenler Belediyesi’nin yürüttüğü çalışmalarla ilgili bilgilendirmelerde bulundu.AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan ve Esenler Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya’nın selamlama konuşmasının ardından söz alan Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Esenler Belediyesi’nin düzenlediği kahvaltılı toplantı programlarıyla ilgili olarak, “Bu toplantılarda sorunlar yerinde dinleniyor, samimi bir ortamda ve karşılıklı iletişimle sorunlar ortaya konup çözüm yolları aranıyor” diye konuştu.

Madenoğlu’nun ardından konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, toplantının yapıldığı Esenler Sanat Evi (ESEV) ile ilgili, “Eskiden harabe olan bu yerde bugün 3 bin 500’e yakın öğrenci sanatla ilgileniyor” dedi ve çalışmaların tamamlanmasının ardından ESEV’in dış cephesinin nasıl olacağını fotoğrafla gösterdi. Elektrik hatlarıyla ilgili de konuşan Göksu, havai elektrik hatlarının hepsini yerin altına almış tek ilçenin Esenler olduğunu söyledi ve her başarının ardında Esenler halkının duası olduğunu belirtti. Esenler’in çok kıymetli bir lokasyona sahip olduğuna değinen Göksu, “Esenler, tarihi yarımadanın dışında adım atılan ilk yer. Bu fırsatı kalkınmak için değerlendirmezsek burası bir suç merkezi olur” dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜMÜNÜN LOKOMOTİFİYİZ

Kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında da bilgiler veren Göksu, şunları söyledi: “İstanbul’da kentsel dönüşüm yapılmayacak yerlerin başında sayılabilecek Esenler, bugün kentsel dönüşümün lokomotifi durumunda. Esenler’de binaların yüzde 85’i 20 yaşın üstünde. Biz Havaalanı Mahallesi’nde 6 katlı binayı 25 dakikada yıkıyoruz. Hafta sonu kentsel dönüşüm çalışmalarını incelemeye gelen Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Erdoğan Bayraktar’ın deyimiyle ‘İstanbul’un en hızlı değişim yaşanan ilçesi Esenleri’i’ gelin birlikte inşa edelim. Biz birincil derecede yapılması gerekenleri yaptık. Şimdi daha çok kamulaştırmaya gidiyoruz. Heyecanımızı öyle yüksekte tutalım ki, herkes ‘Nereden nereye geldik’ desin.”

Esnaftan gelen soruları da cevaplandıran Göksu, açılacak metronun, okulların ve Hükümet Konağı’nın İnönü Caddesi’ni hareketlendireceğini söyleyerek, ayrıca kaldırımların geniş olmasının da esnafı sevindirmesi gerektiğini çünkü, insan sirkülasyonunun ticareti de beraberinde getireceğini sözlerine ekledi. Toplantı sonunda ESEV’i gezen Göksu, Piyano Atölyesi’nde, Necmettin Okyay Ebru Salonu’nda ve gitar ve halk oyunları kursunda eğitim alan öğrencileri de ziyaret ettikten sonra binadan ayrıldı.

 

Diğer Haberler