Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 18 Mart 2014

ABONE OL

Göksu Muhabbet Kapısı’ndaydı

Kanal 7’de yayınlanan Muhabbet Kapısı programına konuk olan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, sevgi, kardeşlik ve Çanakkale şehitleriyle ilgili düşüncelerini seyircilerle paylaştı.

Kanal 7’de yayınlanan Muhabbet Kapısı programına konuk olan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, sevgi, kardeşlik ve Çanakkale şehitleriyle ilgili düşüncelerini seyircilerle paylaştı.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Kanal 7’nin ortaklaşa düzenlediği Muhabbet Kapısı programınınkonuğu oldu. Çekimleri Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’ndegerçekleştirilen ve Kanal 7 ekranlarından canlı olarak yayınlanan programda Göksu, sevgi, kardeşlik ve Çanakkale şehitleriyle ilgili düşüncelerini paylaştı. Programın sunuculuğunu yapan Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sorularını cevaplayan Göksu, Esenler’deki komşuluk ilişkilerinden bahsetti.

HUZUR VE UMUT ŞEHRİ ESENLER

Esenler’de komşuluk ve akrabalık ilişkilerinin devam ettiğini belirten Göksu, “Esenler’de mahalle kültürü oluşmuş. O yüzden de komşuluk ilişkileri gelişmiş durumda” dedi. Esenler’in yeni sloganının “Huzur ve Umut Şehri” olduğunu hatırlatan Göksu, “Esenler’de attığımız her adımı huzurun inşası üzerine atıyoruz” diye konuştu. Selamlaşmayla ilgili görüşlerini de aktaran Göksu, “Selamlaşma ve komşuluk üzerine yerel yönetimler olarak kampanya başlatmamız lazım” dedi. Selamlaşmanın çocuklar arasında yaygınlaştırılmasının önemine dikkat çeken Göksu, “Esenler’deki Bilgi Evlerimizde 20 bin öğrencimize dağıttığımız Şehirde Yaşama Kılavuzu’nun birinci maddesi selamlaşmadır” dedi.

LİSE SON SINIFLAR ÇANAKKALE’YE

Esenler’de komşuluk ve yardımlaşma ilişkilerinin geliştirilmesi için çalıştıklarını kaydeden Göksu, Ramazan ayında bir sokak iftarında 77 bin vatandaşın kendi yaptıkları yemekleri birbirleriyle paylaştıklarını ve aynı sofrada oruçlarını açtıklarını söyledi. Esenler’de Çanakkale ruhunun yaşatılmasına çok önem verdiklerini de ifade eden Göksu, “Geçtiğimiz yıl Mart – Haziran ayları arasında 20 bin vatandaşımızı Çanakkale’ye götürdük” dedi. Çanakkale’de şehit düşen lise son sınıf öğrencilerini rahmetle anmak için bu yıl da Esenler’de eğitim gören lise son sınıf öğrencilerini Çanakkale’ye götüreceklerini söyleyen Göksu, Muhabbet Kapısı programının Esenler’de yapılıyor olmasından duyduğu memnuniyeti de dile getirdi.

Diğer Haberler