Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 18 Nisan 2013

ABONE OL

Göksu, Kaya’ya Hastaneyi Gezdirdi

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, İstanbul İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sabri Kaya’ya Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’ni gezdirdi.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, İstanbul İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sabri Kaya’ya Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’ni gezdirdi.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ile İstanbul İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sabri Kaya, Temmuz ayında hasta kabulüne başlaması beklenen Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Göksu ve Kaya, Esenler Havaalanı Mahallesi’nde yaklaşık 2 buçuk ay sonra hasta kabulüne başlaması beklenen ve Esenlerliler için hayati önem taşıyan hastanede yürütülen çalışmaları yerinde inceleyerek ilgililerden bilgi aldı. Esenler’in en yakın zamanda tam donanımlı devlet hastanesine kavuşması için İstanbul İl Özel İdaresi olarak ellerinden gelen desteği vermeye devam edeceklerini belirten Kaya, müteahhitlerden çalışmaların kısa sürede tamamlanmasını istedi.

Temmuz ayında Esenlerli vatandaşların hizmetine sunulacak hastanede kadın doğum ve çocuk üzerine sağlık hizmeti sunulacak ve aynı zamanda diğer tüm branşlarla ilgili doktorlar da görev alacak. Toplam 240 yatak kapasiteli hastanenin acil servisinden laboratuvarına, yeni doğan ünitesinden röntgen cihazlarına kadar tüm sağlık hizmetlerinin sunulacağı hastane, iki blok halinde 6 katlı ve 18 bin metre kare kapalı alana sahip olacak.

Esenler Belediyesi Genel Koordinatörü Mehmet Çelik ve İstanbul İl Özel İdaresi yetkililerinin de eşlik ettiği ziyarette Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, tüm Esenlerli gibi hastanenin hizmete girmesini dört gözle beklediğini belirtti ve, “Esenler için şehir efsanesine dönen bu hastanenin açılış gününü sabırsızlıkla bekliyoruz. Binanın bu hale gelmesinde Sağlık Bakanlığımız, İstanbul Valiliğimiz, İstanbul İl Özel İdaremiz, İl Sağlık Müdürlüğümüz başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Diğer Haberler