Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 27 Ocak 2014

ABONE OL

Göksu İle Devam…

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, 30 Mart 2014 tarihinde gerçekleştirilecek Mahalli İdareler Seçimi için partisi Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından tekrar Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi. Başbakan Erdoğan’ın da katıldığı törende ismi açıklanan Göksu, “Şahidimiz eserler, yola devam Esenler” dedi.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, 30 Mart 2014 tarihinde gerçekleştirilecek Mahalli İdareler Seçimi için partisi Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından tekrar Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi. Başbakan Erdoğan’ın da katıldığı törende ismi açıklanan Göksu, “Şahidimiz eserler, yola devam Esenler” dedi.

30 Mart 2014 Yerel Seçimlerindeki AK Parti’nin İstanbul İlçe Belediye Başkan adayları, Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen ve büyük bir coşkuya sahne olan törenle İstanbullulara tanıtıldı.

Programın açılış konuşmasını AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu yaptı. Sinan Erdem Spor Salonu’nun tarihi bir güne tanıklık ettiğini belirten Babuşçu, “Daha önce hukuksuz bildirilere, Ayışığı, Sarıkız vb. karanlık arayışlara, 367 ve kapatma davası gibi hukuk şaklabanlıklarına en güzel cevabı sandıkta veren milletimiz, Gezi Oyunu’nun tüm iç ve dış aktörlerine, tüm iç ve dış uzantılarıyla 17 Aralık darbecilerine, paralel yapı özlemcilerine, tek ortak noktaları AK Parti karşıtlığı olan konsorsiyumlara en güzel cevabı, 30 Mart 2014’te yine sandıkta verecektir” dedi. “AK Parti Türkiye’nin en büyük partisidir” diye Babuşçu, “Böyle bir partide her görev için çok sayıda ehil insanın olmasından daha doğal bir şey yoktur. Kardeşlerimizin zihninde kendilerince çeşitli yerlere daha uygun olacağına inandığı adaylar da olabilir. Bunlar son derece insani ve doğaldır. Ancak adaylarımız belli olduktan sonra bize düşen, artık bütün gücümüzle adaylarımızın yanında olmak ve çalışmaktır. Bu seçim kendi siyasi çıkarlarını dış güçlerin karanlık oyunlarıyla birleştirenlerle (Ya millet ya zillet) diyenler arasında olacak” şeklinde konuştu.

DÜNYA YILDIZI YAPTIK

Daha sonra kürsüye İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş geldi. Millete odaklı siyaseti benimsediklerini belirten Topbaş, “Dönemimizde İstanbul’u dünya şehirleri arasında yıldız yaptık. Dünyanın yeni odak şehri olarak konumlandırdık. İstanbul, önümüzdeki dönem de dünyanın kalbinin attığı şehirlerin arasında olma yarışından kopmayacak” dedi.

İstanbul’un kendileri için sade bir şehir olmadığını, “sevda, inanç, müjde ve emanet” olduğunu dile getiren Başkan Kadir Topbaş, İstanbul’un maceralara sürüklenemeyeceğini, burası için “ne olursa olsun” denilemeyeceğini, şehrin tesadüflere bırakılamayacağını vurguladı.

Topbaş, kendilerinin İstanbul’u İstanbul’un da onları bildiğini kaydederek, şehre yapılan Marmaray, raylı sistemler, 3’üncü köprü gibi yatırımlar için Başbakan Erdoğan ve hükümetine teşekkür etti.

ERDOĞAN’NDAN BAŞARI DİLEKLERİ

Tanıtım programında son olarak AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sinan Erdem Spor Salonu’nu tıklım tıklım dolduranlar vatandaşlara seslendi. “Yeniden aday olan arkadaşlarımıza, ilk kez aday olan arkadaşlarımıza, seçim sürecinde ve vazifeyi devraldıktan sonraki 5 yıllık süreçte başarılar diliyorum” diyerek sözlerine başlayan Erdoğan, İstanbul’un “çok farklı bir bahara” hazırlandığını kaydetti. “İstanbul, 30 Mart akşamı başlayacak ve 5 yıl boyunca inşallah hiç sona ermeyecek yeni bir baharın, yeni bir ilkbaharın coşkusunu yaşıyor” diyen Başbakan Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti: “Salon buna şahit, Türkiye’nin en büyük salonu buna şahit. Büyükşehiriyle, ilçeleriyle, İstanbul, yeni ve yeniden bir feth-i mübinin heyecanını yüreğinde taşıyor. Şunu unutmayın sevgili kardeşlerim: Bizim için her gün, yeni bir gündür. Bizim için her başlangıç, yeni bir başlangıçtır. Yunus Emre’nin söylediği gibi, ‘Biz, her dem yeniden doğan gönül neferleri, gönül fatihleriyiz’. Biz, asırlardır devam eden bir yürüyüşün mirasını devraldık, inşallah, asırlarca devam edecek bir kutlu yürüyüşün sahipleri olarak, hiç bitmeyen, hiç tükenmeyen, asla ara vermeyen bir hizmet yarışında, son nefesimize kadar ülkemize, milletimize, şehirlerimize hizmet üreteceğiz. Biz bu millete, efendi olmaya değil, hizmetkâr olmaya geldik. Bu hizmetimize devam edeceğiz”.

YAVUZ SELİM 2015’DE HİZMETTE

Marmaray’ın güneyinde otomobillerin kullanacağı bir tüp geçit yapıldığını, gelecek yıl açılışının yapılacağını ifade eden Başbakan Erdoğan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün de 2015 yılında hizmete gireceğini söyledi. 1-2 ay içerisinde İstanbul-Ankara arasında yüksek hızlı trenin çalışır hale geleceğini, yapımı devam eden İstanbul-İzmir Otoyolu’nun İzmit geçişinde yapılan ve dünyadaki ilkler arasında yer alan asma köprünün de 15 Mart gibi açılmasını umut ettiklerini hatırlatan Başbakan Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti: “Çoğu gitti azı kaldı, inşallah 2015’te Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü de açacağız. Kardeşlerim, bütün bunları yaparken, burada bir kararlılık var. Nedir o? Bugüne kadar, memuruna işçisine, bizden önce maaşını veremeyen iktidarlar vardı. Biz şimdi bu yatırımları yapabiliyoruz. Bir sıkıntımız yok. Üçüncü köprü de, devletin kasasından, kesesinden para çıkmadan bunu yaptırıyoruz. Bedeli ne? 2.5 milyar dolar. Önümüzdeki yıl açıyoruz. Bitmedi, çok daha önemli bir şey var. Üçüncü havalimanını yapıyoruz. Çünkü, artık Sabiha Gökçen, Atatürk havalimanları yetmiyor. İhtiyacımızı karşılamıyor. Artık havada yarım saat, 45 dakika, uçaklar inemiyorlar. Dolayısıyla kalkışta, tehirler var. Sonunda dedik ki biz çok daha büyük bir havalimanını yapalım, dünyada ilklerin arasına girsin. 100 milyon yıl/yolcu kapasiteli bir havalimanı yapalım dedik. 100 milyonun üzerinde olacak. Maliyeti ne biliyor musunuz? 42 milyar dolar. Yine biz, cebimizden para vermiyoruz. Tamamıyla para, yüklenici firmalardan çıkıyor. Eğer İstanbul’u bir dünya başkenti yapacaksan, bu eserlere ihtiyaç var.”

11 YILIN EN ÖNEMLİ SEÇİMİ

Konuşmaları sık sık, “Türkiye seninle gurur duyuyor”, “Dik dur eğilme, bu millet seninle” şeklinde sloganlarla kesilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinin önemini vurguladığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “11 yılın en önemli seçimine giriyoruz. Sadece İstanbul için değil, Türkiye için, hatta tüm dünya mazlumları için son derece önemli bir seçime giriyoruz. Bir anlık ihmale bile tahammülümüz yok. Bir anlık rehavete dahi fırsatımız olamaz. Bizim seçim stratejimiz, her zaman, her seçimde, gönülden gönüle irtibat kurma üzerine inşa edilmiştir. Bizde proje var. Bizim eserlerimiz var. Muhalefetin anlatacak hiç bir eseri yok. Projelerimiz, bu seçimde de bizim avantajımız, bizim alamet-i farikamız olacak. Eğitimde, sağlıkta, adalette, emniyette, ulaşımda, tüm altyapı üstyapıda, enerjide, gıdada, tarımda, sosyal yardımda anlatacaklarımız var. Bütün bunların yanında, düşmüşün yanında oluşumuz, yoksullukla, yasaklarla, yolsuzlukla mücadelede anlatacaklarımız var. Biz popülizmle işi idare edenlerden olmadık, olmayacağız. Biz, Kaf Dağı’nın ardındakileri vaad edenlerden olmayacağız. Biz, ilkesiz, ufuksuz, plan ve projesiz, yerel ve küresel ölçekte vizyonsuz söyleme, üsluba başvuranlardan olmayacağız. Bizi, eserlerimiz anlatıyor ve anlatacak ama yetinmeyeceğiz, yeni projelerle, yeni ufuklarla İstanbul’un ve İstanbulluların huzuruna çıkacağız.”

ADAYLAR TEK TEK TANITILDI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının ardından, 39 ilçe belediye başkan adayı sahneye çıkarak salonu dolduran binlerce vatandaşa tanıtıldı. Sahneye çıkan Belediye Başkan Adayının ilçesi ile ilgili ekranda 2’şer dakikalık sunumu yapıldı. 2014 Yerel Seçimleri için heyecan ve umudunu gösterdiği program, Belediye Başkan Adaylarının toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

ŞAHİDİMİZ ESERLER

AK Parti’nin Esenler Belediye Başkan Adayı M. Tevfik Göksu, yeniden aday gösterilmesi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. 2009’de aday adayı olmadığım halde bana bu görevi tevdi eden, 5 yıl sonra tekrar aynı sorumluluğu veren Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere tüm parti yetkililerimize teşekkür ediyorum” diyen Göksu daha sonra şunları söyledi: “Geçtiğimiz 5 yılda olduğu gibi yeni 5 yılda da bu güvene layık olmaya çalışacağım. Bugün yeni bir dönem için besmele çekme günü. Yeniden kolları sıvayıp ara vermeden çalışmalarımıza devam edeceğiz. Cenab-ı Hak bize bir fırsat ve imkân verdi. Halka hizmet etme imkânı. Halkımız da bize destek verdi. Biz o desteğin hakkını vermek için yoğun bir gayret gösterdik. Attığımız her bir adımı halkımızın duası için attık. Attığımız her bir adımda, Esenler halkının gönlünde ve yüreğinde yer bulduğumuzu ve gönül köprüleri kurduğumuzu düşünüyorum.

Esenler’de son 5 yıllık süre içinde, (yapılamaz, bunlar hayal) denen birçok projeye imza attık, birçok sorunu çözdük. Esenler’e kalıcı eserler bıraktık. Bundan sonra daha da güzelleri olacak. Esenler için en güzelini, halkımızın yararına en iyisini yapma gayreti içindeyim. Esenler’in geleceği parlak bir ilçe. Esenler’i sadece kendi içinde büyüyen değil, İstanbul’a yakışan bir marka haline getireceğiz. Yeni dönem, yeni bir heyecanla daha çok çalışma dönemi. Esenler’de yeni başarılara koşacağız. Esenler’de 7’den 70’e tüm kesimle kurduğumuz güzel ilişkilerle inşallah İstanbul’un rekorunu kırarak AK Parti bayrağını en yüksek zirveye hep birlikte taşıyacağız. Yeni dönem Esenler için, İstanbul için ve ülkemiz için hayırlı olsun. Ve son olarak diyorum ki; huzur ve umut şehri Esenler’i inşa etmek için şahidimiz eserler, yola devam Esenler diyorum”.

KİMDİR?

1966 Gölbaşı Adıyaman doğumlu olan M. Tevfik Göksu, ilköğrenimini Gölbaşı’nda, ortaöğrenimini 1980-1985 yılları arasında İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü’nden 1990 yılında mezun oldu. 1991-1994 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. Akademik çalışmalarını sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi. Her zaman aktif siyasetin içerisinde bulunan M. Tevfik Göksu, Refah ve Fazilet Partilerinde İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Siyasi çalışmalarının yanı sıra, sivil toplum kuruluşlarıyla yakın temasını sürekli devam ettiren Göksu, Milli Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı yaptı. Farklı sivil toplum kuruluşlarıyla irtibatını sürdüren Göksu’nun Araştırmacılar Derneği, Teknik Elemanlar Derneği, ASKON ve Adıyamanlılar Vakfı üyelikleri halen devam etmektedir. Göksu, hazırladığı bir çok siyasal propaganda konseptinin yanı sıra sivil toplum iletişim danışmanlığı, yerel yönetim iletişim danışmanlığı ve 1992-2000 yılları arasında da Bağcılar Belediyesi’nde Başkan Danışmanlığı yaptı. Ayrıca Türkiye’nin önde gelen araştırma şirketinde çalışmalarda bulundu. Aday adayı olmadığı halde 2009 Mahalli İdareler Seçimleri’nde partisi tarafından Esenler Belediye Başkan Adayı gösterildi. Seçimi yüzde 48 gibi yüksek bir oy oranı ile kazanan Göksu, o tarihten beri bu görevini başarı ile sürdürüyor. İngilizce ve Arapça bilen M. Tevfik Göksu evli ve dört çocuk babasıdır.

Diğer Haberler