Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 16 Haziran 2017

ABONE OL

Göksu Hemşehrileriyle İftarda Buluştu

Esenler Belediyesi'nin düzenlediği Şehir İftarları'nda hemşehrileriyle birlikte iftar yapan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Adıyamanlıların Anadolu'nun çok önemli bütünleştirici unsuru olduğunu söyledi.

Esenler Belediyesi’nin düzenlediği Şehir İftarları’nda hemşehrileriyle birlikte iftar yapan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Adıyamanlıların Anadolu’nun çok önemli bütünleştirici unsuru olduğunu söyledi.

Anadolu’nun kardeşliğini ve bereketini İstanbul’a taşıyan Şehir İftarları, bu kez Adıyamanlıları bir araya getirdi. Esenler Belediyesi ile Esenler Adıyamanlılar Derneği’nin Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde birlikte düzenlediği iftar programına; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ramazan Aksoy, Esenler Adıyamanlılar Dernek Başkanı Yusuf Çiçek, Esenler Adıyamanlılar Derneği Kurucu Başkanı Hüseyin Sevinçtekin, belediye başkan yardımcıları ve çok sayıda Adıyamanlı katıldı.

İftar öncesinde kısa birer selamlama konuşması yapan Esenler Adıyamanlılar Dernek Başkanı Yusuf Çiçek, Esenler Adıyamanlılar Derneği Kurucu Başkanı Hüseyin Sevinçtekin ve Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ramazan Aksoy, Adıyamanlıları bereket sofrasında buluşturan Başkan Göksu’ya teşekkür ettiler. Ezanın okunmasıyla, oruçlar açıldı.

BU İFTARLARLA ŞEHİR BİRBİRİNİ ANLAMAYA ÇALIŞIYOR

Her akşam farklı bir yörenin güzel insanlarıyla iftar sofrasında buluştuklarını belirten Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Bu iftarlarla şehir tanış oluyor, şehir bereketini paylaşıyor en önemlisi de birbirini anlamaya çalışıyor. Bu akşam hemşehrilerimizle bir araya geldik. Adıyamanlılar olarak bizler, Anadolu’nun çok önemli harcıyız, çok önemli bütünleştirici unsuruyuz. Doğduğumuz yeri unutmadığımız gibi doyduğumuz yere de vefamızı göstereceğiz. Ayrıca kültürümüzü çocuklarımıza, gelecek nesillere öğreteceğiz” dedi.

Konuklara yöresel lezzetlerin de ikram edildiği iftar programı, dualarla sona erdi.

Diğer Haberler