Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 6 Ekim 2011

ABONE OL

Göksu halkı dinliyor

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ve ekibi, sokakları tek tek gezerek sorunları yerinde tespit ederek, yerinde çözüm üretecek. İlçe halkı; istek, şikâyet ve taleplerini bizzat Başkan Göksu’ya iletme imkânı bulacak.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ve ekibi, sokakları tek tek gezerek sorunları yerinde tespit ederek, yerinde çözüm üretecek.  İlçe halkı; istek, şikâyet ve taleplerini bizzat Başkan Göksu’ya iletme imkânı bulacak.

Halkla yüz yüze iletişimin önemine inanan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, göreve geldiği günden bu yana her yıl dönümünde gerçekleştirdiği “Bir yılın hesabını veriyoruz” programlarının yanı sıra her mahallede gerçekleşen  “Yerinde hizmet” ve “Hesap veriyoruz” toplantılarının ardından şimdi de sokak sokak gezerek ilçe halkının sorunlarını dinliyor.

“Başkan sokakta” sloganıyla ilçe halkının huzuruna çıkmaya hazırlanan Başkan Göksu, her sokağı tek tek gezerek yerinde incelemelerde bulunacak. İlk olarak Esenler Üçyüzlü Meydanı’ndan başlayacak olan sokak gezileri, “Yerinde Çözüm” ve “Ortak Akıl” uygulamalarına güzel bir örnek teşkil edecek. Sokak sokak halkın istek, şikayet ve taleplerini de dinleyecek olan Göksu, Başkan Yardımcıları ve teknik birim müdürleri de dâhil olmak üzere yaklaşık 150 kişilik bir grup eşliğinde tespitlerde bulunacak ve yerinde çözümler üretecek. Böylece ilçe halkı Göksu’ya bire bir taleplerini iletme şansı bulacak.

Yerinde tespit, yerinde çözümHalkın içinden gelen bir belediye başkanı olarak halkla iç içe olmanın ve onlarla birebir görüşmenin gerekli olduğunu belirten Göksu, önümüzdeki hafta başlayacak olan sokak gezilerinde temizlikten çevreye, eğitimden sağlığa, elektrikten suya, trafikten imar ve güvenliğe kadar halkın hayata dair tüm talep, şikâyet ve önerilerini dinleyeceklerini belirtti.  “Bazı sıkıntılar var ki, o anda hemen orada çözebiliriz” diyen Göksu, yerinde yapılabilecek çalışmaları hayata geçireceklerini, üzerinde çalışılması gereken konuları ise daha sonra çözmek üzere programlayacaklarını belirtti.

Diğer Haberler